مخالفت با افزایش کرایه حمل و نقل عمومی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
07:46 - يکشنبه 05 فروردين 1397
در پایان سی و هفتمین اجلاس شورای حقوق بشرسازمان‌ ملل در ژنو ۵ قطعنامه ضد صهیونیستی تصویب شد شورای حقوق بشر در پایان ازجامعه بین‌المللی خواست فروش سلاح به رژیم‌صهیونیستی را متوقف‌ کند آمریکا: شورای حقوق بشر سازمان ملل فاقد اعتبار است آمریکا درپی تصویب ۵ قطعنامه ضد رژیم صهیونیستی در شورای حقوق بشر سازمان ملل تهدید کرد از این شورا خارج می شود هواپیماهای رژیم صهیونیستی اهدافی را در جنوب نوار غزه بمباران کردند با کانال شبکه خبر به روز باشید (پیام رسان سروش و ...) irinn_channel@
کد خبر: ۴۸۷۹۲۴
تاریخ انتشار: جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۹
معاون فنی عمرانی فرمانداری تهران گفت: در سال آینده هیچ گونه افزایش کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو در تهران نداریم و افزایش کرایه‌ها در سال آینده اجرایی نمی شود.
غلامحسین آرام معاون فنی، عمرانی فرمانداری تهران در ارتباط تلفنی با برنامه با شاره به مخالفت با کلیات لایحه افزایش قیمت کرایه ها در سال 96 گفت: تا روز چهارشنبه میزان افزایش قیمت کرایه مترو و اتوبوس به ما ارائه شد که با آن مخالفت کردیم و در مورد افزایش کرایه تاکسی هنوز شورای شهر تصمیم نهایی نگرفته است.
مخالفت فرمانداری با افزایش کرایه حمل و نقل عمومی
او افزود: برای افزایش قیمت ناوگان حمل و نقل باید لایحه اول اسفند ماه به ما ابلاغ می شد که با تاخیر 15 روزه این اتفاق افتاد همچنین افزایش قیمت پیشنهادی نسبت به سال گذشته بین 40 تا 80 درصد بود و مخالف ما را هم به دنبال داشت.
او افزود: مخالف با مصوبه شورای شهر در مورد افزایش میزان کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی مخالف هستیم و آن را در فرمانداری تأیید نمی کنیم.
آرام با اشاره به پیش بینی بودجه بخش حمل و نقل در بودجه سالانه گفت: با توجه به اینکه در بودجه سالانه این رقم ها  برای سهم دولت دیده می شود در مواردی هم در بودجه شهرداری به آن توجه می شود و ما هم قبول داریم هزینه ها مازاد بر این ارقام است که از هموطنان دریافت می شود اما سهم دولت به صورت تدریجی به شهرداری و شرکت های بهره برداری پرداخت می شود.
معاون فنی، عمرانی فرمانداری تهران گفت: ما سهم دولت را در سال گذشته هم به صورت تدریجی پرداخت کردیم و در سال 96 هم همینگونه خواهد بود اما با توجه به شرایط موجود قرار بر این شده است که افزایش قیمت نداشته باشیم و در این موارد هم موضوع در شورای شهر مجدد بررسی می شود و اگر با یکدیگر به توافق رسیدیم اجرایی در غیر اینصورت به هیات حل اختلاف ارجاع خواهد شد.
 
 ابوالفضل قناعتی عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در برنامه گفتگوی 18:30 گفت: اعداد پیشنهادی شهرداری تهران در لایحه زیاد بود و این افزایش از نظر ما منطقی به نظر می رسید ولی با شرایط معیشتی مردم همخوانی نداشت که افزایش 80 درصدی را در نهایت به 15 درصد کاهش دادیم.
مخالفت فرمانداری با افزایش کرایه حمل و نقل عمومی 
او افزود: برای مترو 14 درصد، اتوبوس 15 درصد و برای تاکسی 12 درصد پیشنهاد افزایش قیمت داده شده است و قرار بر این است در جلسه روز یکشنبه هفته جاری به افزایش کرایه تاکسی هم رسیدگی شود.
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: قرار بود بعد از هدفمندی یارانه ها، دولت، شهرداری و مردم هرکدام یک سوم هزینه را بدهند و دولت سهم یک سوم خود را پرداخت نکرده است با این وجود ما از سهم مردم 50 درصد هم کم کردیم ولی نمی توانیم قیمت بلیط ها را افزایش دهیم از طرفی از مردم انتظار داشته باشیم از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.
قناعتی با پیش بینی های انجام شده در بودجه 96 گفت: با ارقام دیده شده در بودجه 96 و جذب کمک هایی که در تعهد دولت است می توان شرایط را بهبود بخشید.
او افزود: اگر نتوانیم بخش خصوصی را حمایت کنیم اتوبوس ها و تاکسی ها فرسوده می شوند و بخش خصوصی در این زمینه هزینه کردند همچنین رانندگان تاکسی با هزینه های قطعات خودرو، بیمه شخص ثالث و بیمه تامین اجتماعی زیاد مواجه اند و اگر افزایش قیمت نداشته باشیم برای آنها که از همین مردم هستند مشکلات زیادی به وجود می آید.
قناعتی گفت: اگر دولت سهم یک سوم خود را بدهد ما هیچ افزایشی در قیمت ها نخواهیم داشت یا یک افزایش قیمت ناچیزی را پیشنهاد می کنیم. 
 


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۹°