خصوصی سازی فقط واگذاری شرکت های دولتی نیست

irinn | وب سایت شبکه خبر

نسخه آزمایشی       
09:11 - پنجشنبه 05 مرداد 1396
روسیه: آمریکا و غربی ها در متهم کردن دولت سوریه به استفاده از تسلیحات شیمیایی شتاب زده عمل کردند آمریکا نام ۱۳ مقام ارشد ونزوئلا را در فهرست تحریم قرار داد نخست‌وزیر رژیم‌ صهیونیستی دستور داد دفاتر شبکه خبری الجزیره قطر در فلسطین اشغالی بسته شوند در حملات هوایی آمریکا و هم پیمانانش به رقه سوریه ۲۹ غیرنظامی کشته شدند در پي بروز خشکسالي در چندين منطقه ايتاليا وضع فوق العاده اعلام شد ارزش دلار به پایین ترین سطح در یک سال گذشته رسید گسترش آتش سوزی در جنگل های مرکز پرتغال و جنوب فرانسه هزاران نفر را آواره کرد سقوط هواپیمای کوچک در ایالت یوتای آمریکا ۴ کشته بر جا گذاشت
کد خبر: ۵۰۶۴۳۲
تاریخ انتشار: شنبه ۰۳ تير ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۳
عضو اتاق بازرگانی گفت: ایران با داشتن جمعیت 80 میلیون نفر، نزدیک به 2 و نیم میلیون نفر در بدنه دولت کار می کنند و این امر به خاطر بخش نظارتی و هدایتگری دولت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بهرام شکوری عضو اتاق بازرگانی گفت: بخش خصوصی توان مالی و آمادگی پذیرش در به عهده گرفتن شرکت های دولتی را دارا است اما می بایست زیرساخت های این کار صورت گیرد.
عضو اتاق بازرگانی افزود: دولت رقیب بخش خصوصی است، بنابراین در برخی مواقع دولت از امتیازهای خود استفاده می کند.
 
 تیتر امشی/ خصوصی سازی فقط  واگذاری شرکت های دولتی نیست
 عضو اتاق بازرگانی گفت: دولت ما، کشور را گران اداره می کند و بخش عمده بودجه کشور صرف هزینه های جاری دولت می شود.
 
وی گفت: در ایران با داشتن جمعیت 80 میلیون نفری، نزدیک به 2 و نیم میلیون نفر در بدنه دولت کار می کنند در صورتی که کشور ژابن با 120 میلیون نفر این طور نیست و این امر به خاطر بخش نظارتی و هدایتگری دولت است.
 
بهرام شکوری گفت: در بحث رقابت دولت با بخش خصوصی این دو دولت از شرایط یکسانی برخوردار نیستند از طرفی روابط سیاسی و ارتباط با دیگر کشورها نیز ما را در پیشبرد افزایش تکنولوژی و استفاده کردن از سرمایه بخش خصوصی خارجی کمک خواهند کرد.
او افزود: بخش خصوصی باید از جذابیت های سرمایه گذاری بیشتری برخوردار باشد و دولت بهره کمتری ببرد.
 
  
تیتر امشی/ خصوصی سازی فقط  واگذاری شرکت های دولتی نیست
 
حمید رضا فولادگر رئیس کمیسیون اصل 44 مجلس شورای اسلامی در ارتباط تلفنی گفت: اشتباهی که از ابتدا در سیاست های اصل 44 اتفاق افتاده است، در اجرای بند جیم یعنی واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی و کسب درآمد زایی برای دولت خلاصه شده بود. او افزود: عمده این واگذاری ها در دولت های نهم و دهم اتفاق افتاده است.
 
فولادگر گفت: اصل 44 قانون اساسی علاوه بر بند جیم بند الف و ب نیز دارد و این دوبند اختصاص به سرمایه گذاری عامه مردم با شرایط مساوی برای همه بوده است.
 رئیس کمیسیون اصل 44 مجلس شورای اسلامی افزود: دو راهبرد برای اصل 44 قانون اساسی وجود دارد، اول اینکه دولت از تصدی گری به سیاست گذار مراکز اقتصادی تبدیل شود و نقش هدایتگری داشته باشد و دوم اینکه بخش خصوصی واقعی مردم به میدان عمل وارد شوند و اصلاح ساختار ها شود.
 
فولاد گر گفت: تاکنون خصوصی سازی فقط به معنی واگذاری به بخش خصوصی بوده است یعنی همان بند جیم.
او گفت: برای اجرای دقیق اصل 44 قانون بایستی ظرفیت های دیگر این اصل نیز  تحقق یابد. میدان دادن به مردم، کاهش نقش دولت در تصدی گری و کم کردن دیوان سالاری. تا وقتی مقدمات کامل اجرا نشود اصل 44 قانون اساسی به طور کامل اجرایی نخواهد شد.
 
رئیس کمیسیون اصل 44 مجلس شورای اسلامی افزود: در اقتصاد دولت باید نقش سیاستگذار و ناظر داشته باشد.
فولادگر افزود: دولت نباید بیش از این بزرگ شود.
 
تیتر امشی/ خصوصی سازی فقط  واگذاری شرکت های دولتی نیست 
وحید شقاقی در ارتباط تلفنی با گفتگوی تیتر امشب گفت: نباید فقط بند الف در اصل 44 مطرح باشد و دولت باید حمایت گر خوبی در امر اشتغال زایی و مدیریت شرکت های دولتی باشد.
 
برچسب ها: بخش خصوصی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۹°