پشت پرده حمله موشکی سپاه به داعش به روایت سردار

irinn | وب سایت شبکه خبر

نسخه آزمایشی       
16:41 - يکشنبه 28 آبان 1396
يک افسر پليس در منطقه «سارسل» فرانسه پس از قتل ۳ نفر، خودکشي کرد؛ در اين تيراندازي ۲ نفر نيز زخمي شدند آتش سوزی در خانه ای در حومه پایتخت چین ۱۹ کشته برجا گذاشت پنتاگون اطلاعات مربوط به جرائم غیراخلاقی در ارتش آمریکا را منتشر کرد وزارت دفاع آرژانتین از دریافت سیگنال هایی مربوط به زیردریایی ناپدید شده این کشور خبر داد زیردریایی آرژانتین با ۴۴ خدمه دو روز پیش در سواحل جنوبی این کشور ناپدید شد ‌رئیس جمهور برکنار شده زیمباوه در اعتراض به اقامت اجباری دست به اعتصاب غذا زد حزب حاکم زیمبابوه رابرت موگابه رئیس جمهور این کشور را از ریاست این حزب کنار گذاشت حزب حاکم زیمبابوه: "رابرت موگابه" یکشنبه از ریاست جمهوری این کشور کنار خواهد رفت اتحاديه اروپا در بودجه سال ۲۰۱۸ کمک مالي خود را به ترکيه قطع کرد
کد خبر: ۵۰۶۴۳۳
تاریخ انتشار: شنبه ۰۳ تير ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۹
فرمانده هوا فضاي سپاه با تاكيد بر اينكه دشمنان ما در حمله موشکی پيام را دريافت كردند، تصريح كرد:‌ زماني كه نخستين موشك ما به مواضع داعش اصابت كرد به فاصله 4 دقيقه بعد، هواپيماهاى بدون سرنشين آمريكا در آسمان سوريه حاضر شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سردار حاجي زاده در نخستين حضور رسانه ای خود در آئين شب شعر «قيام موشك ها» در سازمان فرهنگی هنری اوج در جمع خبرنگاران با اشاره به اينكه پيام حمله موشكی سپاه به داعش را دشمنان منطقه ای و فرامنطقه ای ايران دريافت كردند، افزود: حمله موشكی به مواضع داعش در ديرالزور سوريه به نيابت از ملّت دشمن ستيز ايران، خانواده شهدا، بازماندگان و  آسيب ديدگان حوادث ترويستى تهران انجام شد.
 
وی ادامه داد: همان طوری كه ما وقتى به زيارت می رويم به نيابت از ديگران نيت می كنيم و زيارت انجام می دهيم، اين عمليات را نيز ما به نيابت از مردم ايران و برای رضای خدا انجام داديم.
 
وی خاطرنشان كرد: همه مسئولان و مردم  با هر گرايش، زبان، قوم و دين ملت ايران يكپارچه بودند و خداوند متعال به اين كار بركت داد و با اين حمله موشكی ضربه سنگين و تلفات زيادی از دشمن گرفته شد و  اين عمليات انسجام تروريست ها را  به طور كامل از بين برد.
 
فرمانده نيروی هوا فضای سپاه افزود: هر روز اطلاعات جديدی از ابعاد اين عمليات به دست مان می رسد و اطلاعات جديدتری نيز حاصل خواهد شد.
 
سردار حاجی زاده ادامه داد: اين عمليات، ضربه مهلكی بود و ما هم  از ملت ايران تشكر می كنيم و  سرباز كوچكی هستيم كه كار كوچكی انجام داديم كه مورد محبت مردم قرار گرفت.
 
فرمانده هوا فضای سپاه  همچنين گفت: ما يك عمليات ضد تروريست ها انجام داديم اما به نظر مي رسد پيام اين عمليات براى دشمنان منطقه اى و فرا منطقه اى ما خيلى بيشتر از يك حادثه براى تروريست ها بوده است.
 
سردار حاجی زاده با تاكيد بر اينكه دشمنان ما پيام را دريافت كردند، تصريح كرد:‌ در رزمايش ها گاهى برخى مطالب مطرح شد كه به نظر مي رسيد دشمن از توان ما خيلى مطمئن نبود ولى نخستين موشك ما زماني كه به مواضع داعش  اصابت كرد، به فاصله 4 دقيقه هواپيماى بدون سرنشين آمريكا بالا سر سوريه بودند.
 وی گفت: يعنى اين عمليات به طور كامل روشن و آشكار بود و همه ديدند چه اتفاقى افتاد.
 
فرمانده هوا فضاى سپاه ادامه داد: البته شايد حضور هواپيماهاى آمريكايى به واسطه اطلاعى بود كه از مركز ائتلافى در منطقه دريافت كرده بود، اما مهم آن است كه بالاخره ديدند چه اتفاقی افتاد.
 
سردار حاجی زاده همچنين درباره حاشيه سازى صهيونيست ها كه گفته اند موشك ها درست اصابت نكرده است، گفت: موشك هايی که استفاده كرديم دو مرحله ای است يعنى موتور بعد از خاموشى، موتور از سر جنگی جدا مي شود و ما نيز اصابت ها را به سرعت برای ملت ايران مخابره كرديم.
 
وي افزود : موتور اين موشك ها تا صد كيلومتر قبل تر سقوط می كند و با عراق برای اصابت آنها در يك منطقه كويرى هماهنگ بوديم.
 
فرمانده هوا فضاى سپاه خطاب به كارشناسان رژيم صهيونيستی گفت:  اين بدبخت ها كه حالا اسمشان را كارشناس  گذاشته اند، اين موتورها را ديدند و  گفتند: موشك ها در عراق سقوط كرده است، آنها نمي فهمند كه اين موتور مرحله اول و سرجنگى است و همه موشك ها به اهداف تعيين شده به صورت نقطه ای اصابت كرده است و اين تلفات سنگين داعش نيز اتفاقی نيست.
 
مراسم شب شعر با عنوان «قيام موشك ها» با حضور سردار  اميرعلی حاجی زاده فرمانده نيروی هوا فضای سپاه پاسداران در سازمان فرهنگی هنری اوج امشب برگزار شده است.
در اين مراسم  شعرهايى كه در هفته  اخير با موضوع حمله موشكى ايران به داعش در ديرالزور سوريه سروده شده است را شاعران جوان و پيشكسوت ارائه كردند.
همچنين به پاس تلاش های مجاهدانه نيروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دفاع از حريم ايران اسلامی، لوح تقدير جامعه هنری به سردار حاجى زاده فرمانده هوا فضاى سپاه اهدا می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۷°