سخن گفتن از پیروزی در موصل را باید از موضوع و اهمیت نقش مرجعیت آغاز کرد

irinn | وب سایت شبکه خبر

نسخه آزمایشی       
19:12 - جمعه 30 تير 1396
نبرد نیروهای مقاومت با تروریست های تکفیری در ارتفاعات شرق لبنان و غرب سوریه ادامه دارد ایندیپندنت: سخن گفتن از حمایت عربستان از تروریسم، مانند صحبت کردن از جنایات اسرائیل، به "رازی مگو" در انگلیس تبدیل می شود رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا: کتب درسی عربستان پر از نظریه های توطئه و دعوت به خشونت است وزیر خارجه سعودی در نشست خبری با همتای ایتالیایی در رم، ایران را به دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه متهم کرد روزنامه صهیونیستی هاآرتص: نتانیاهو سال ۲۰۱۲ در نیویورک مخفیانه با وزیرخارجه امارات درباره برنامه هسته‌ای ایران گفتگو کرد ­رئیس جمهور ترکیه: دولت آلمان باید درباره تروریست هایی که به آنها پناه داده توضیح دهد با افزایش تنش بین برلین - آنکارا، وزیر دارایی آلمان، ترکیه را با آلمان شرقی دوره کمونیسم مقایسه کرد
کد خبر: ۵۰۹۱۹۷
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۶
سخنرانی سید حسن نصرالله به مناسبت آزادی موصل؛
سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه این پیروزی نتیجه فتوای مرجعیت و اتحاد ملت و ارتش عراق بود، گفت: پیروزی در موصل عظیم و بسیار بزرگ است ولو برخی ها بخواهند آن را کوچک بشمرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان امشب در سخنانی به مناسبت آزادی موصل به  ابعاد پيروزي بزرگ در موصل عراق و موضوعات سياسي داخلي و منطقه اي پرداخت.
 
سید حسن نصرالله با تاکید بر اینکه فتوای آیت الله سیستانی درباره جهاد کفایی از عوامل اصلی نابودی داعش در موصل است، گفت: فتوای مرجعیت در عراق نقطه عطفی در پیروزی‌های بزرگ بود.
 
سید حسن نصرالله گفت: فتوای مرجعیت، مردم را از حیرت درآورد، دشمن را به خوبی نشانه رفت و مسئولیت همه مردم عراق را مشخص کرد
 
 دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: فتوای مرجعیت نوع مبارزه با تهدید را تعیین کرد و ملت  عراق را از یأس خارج کرد.
 
دبیر کل حزب الله لبنان گفت:  ایران و رهبری این کشور نقش مهمی در آزادی موصل ایفا کردند.
 
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران و در راس آن امام خامنه ای و سپاه پاسداران نقش مهمی در آزادسازی موصل داشتند.
 
سیدحسن نصرالله گفت: آنچه در موصل و عراق می گذرد تنها به این کشور مرتبط نیست بلکه در سرنوشت ملت های منطقه تاثیرگذار است.
 
­­دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه سخنرانی به مناسبت آزادی موصل گفت: آمریکا به دنبال استفاده طولانی‌مدت از داعش بود. وی افزود: در ابتدای ورود داعش، آمریکا و ناتو تنها نظاره‌گر بودند و عراقی‌ها با دستان خالی در حال نبرد بودند.
 
وی گفت: آمریکایی‌ها زمانی می‌گفتند شکست داعش ۱۰ تا ۳۰ سال طول می‌کشد، این یعنی آن‌ها به بهره بردن از داعش برای اهداف خود و رژیم صهیونیستی بودند.
 
سید حسن نصرالله افزود: مقامات آمریکایی اذعان کرده‌اند که این دولت اوباما بود که داعش را به وجود آورد و به آن یاری رساند.
 
 دبیرکل حزب الله لبنان گفت: علمای اهل سنت نیز نقش مهمی در این پیروزی داشتند و با حمایت از مبارزه با داعش، این ادعا را که نبرد فرقه‌ای است، رد کردند. ­­ وی افزود: همه مقامات عراق با فتوای مرجعیت تعامل داشتند و این فتوا از حمایت همه مراجع و علما برخوردار شد.

سید حسن نصرالله گفت: عراقی ها با تکیه برخود تصمیم گرفتند سرنوشتشان را رقم بزنند و منتظر اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی نماندند.
 
دبیر کل حزب الله لبنان افزود: مواضع صادقانه و شجاع علما و مقامات سیاسی سنی عراق مانع از فتنه در این کشور شد.  وی گفت: حمایت مردم عراق از نیروهای مسلح این کشور عامل مهمی در حصول این پیروزی بوده است.

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: بی توجهی مردم عراق به طرف های خارجی و تکیه نکردن به خارجی تاثیر مهمی در حصول این پیروزی داشت.

سید حسن نصرالله گفت: برخی از شبکه های تلویزیونی عربی تلاش کردند پیروزی در موصل را یک دستاورد آمریکایی توصیف کردند که یک دروغ است.

وی افزود: شکست  داعش در موصل عراق، گامی بزرگ در مسیر نابودی کامل این گروه است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°