شاهدی دیگر در دست داشتن آمریکا در حادثه 11 سپتامبر

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
05:49 - دوشنبه 02 بهمن 1396
رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان : برای رونق در بازار مسکن باید قدرت خرید مردم تقویت شود رهبر در تیر امشب : تسهیلات بانکی و تسهیلات بافت های فرسوده در جهت تقویت قدرت خرید مردم متوسط به پایین بوده است رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان : برای کاهش هزینه های ساخت مسکن سازندگان می توانند از تکنولوژی های جدید استفاده کنند کارشناس بازار مسکن : رفتار بازار نشان می دهد که با افزایش معاملات رونق در بخش تقاضا ایجاد می شود روانشادنیا : رونق های گذشته همراه با افزایش قیمت ها بود که متاثر از سوداگری بوده که اصولا مطلوب نبوده است رئیس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک : رونق در بازار مسکن در تهران و کلانشهرها مشاهده می شود عقبایی : باید تسهیلات به انبوه سازان واقعی داده شود يمني ها به از سرگيري گفتگوهاي صلح پاسخ مثبت دادند
کد خبر: ۵۱۰۰۷۶
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
یک مامور سازمان اطلاعات آمریکا (سیا ) که سابقا متخصص عمران و تخریب بوده، پس از آنکه مطلع شد چند هفته بیشتر زنده نخواهد ماند گفت: تخریب ساختمان مرکز تجارت جهانی؛ یک تخریب‌ کنترل شده بامواد منفجره بود و اتباع سعودی مجری این عملیات بودند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه گلوبال ریسرچ، مالکوم هووارد، مامور اسبق سازمان سیا که ۳۶ سال به عنوان عضو سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا بود، می‌گوید: به دلیل سوابقش در مهندسی عمران و در حوزه تخریب توسط سیا بکار گرفته شد.
 
به گفته هووارد او تجربیات بسیار گسترده‌ای در انفجار اجسامی به اندازه یک فندک و ساختمان‌هایی به طول ۸۰ طبقه دارد.
 
این عامل ۷۹ ساله سیا می‌گوید:ه بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱ در پروژه‌ای از این سازمان تحت عنوان "قرن جدید" فعالیت می‌کرد؛ زمانی که به گفته او از سازمان سیا از بالا دستور می‌گرفت.
 
هووارد که اکنون دریافته چند هفته بیشتر زنده نخواهد ماند اعتراف کرده است: عضوی از شبکه چهار نفره بوده که ماموریت تخریب ساختمان شماره هفت مرکز تجارت جهانی را برعهده داشته است.

او این عملیات را خاص توصیف کرد زیرا تنها تخریب‌گری بوده که در آن باید وانمود می‌شد که تخریب‌گری در کار نیست.
 
این مامور آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا درباره احساس خود نسبت به این عملیاتگفت : زمانی که شما یک وطن پرست هستید درباره انگیزه سیا یا کاخ سفید سوال نمی‌کنید چرا که در نظر می‌گیرید هدف بزرگتر و بهتری درنظر گرفته شده است. آنها افراد وفادار و خوبی چون من را به خدمت می‌گیرند اما عملیات ساختمان شماره هفت و نتایج آن قلب من را شکست.

او همچنین اعتراف کرد: حتی اکنون که به گذشته و این عملیات نگاهی می‌اندازد متوجه می‌شود که مشکلی در میان است، از این عملیات هیچ نتیجه خوبی حاصل نشد. این حادثه آن آمریکایی را که همیشه آرزویش را داشتیم برای ما محقق نکرد.

هووارد در توضیح چگونگی تخریب این ساختمان می‌گوید: این عملیات یک تخریب‌گری کنترل شده با مواد منفجره بود. ما در این عملیات از مواد کامپوزیت نانویی نظامی به عنوان مواد منفجره استفاده کردیم اما درباره این انفجار چندان نگران نبودیم چراکه تقریبا تمامی دفاتر این ساختمان از سوی سیا، سرویس‌های محرمانه یا نهادهای نظامی اجاره شده بود.

ساختمان شماره هفت مرکز تجارت جهانی ۷ ساعت پس از فروریزی ساختمان‌های شماره یک و دو تخریب شد.
 
هووارد در ادامه می‌گوید: با فرو ریختن ساختمان همه ما از تکمیل برنامه خوشحال بودیم. جشن گرفتیم و منتظر واکنش‌ها به این مساله بودیم اما ناگهان همه چیز پیچیده شد و همه ما با دیدن چند باره فیلم فروریختن ساختمان دچار شک و تردید شدیم. این عملیات از بیرون نیز شبیه یک تخریب‌گری کنترل شده بود و ما نگران واکنش مردم بودیم. پس از آن گزارش‌هایی منتشر شد که مردم در آن می‌گفتند صدای انفجارها در این ساختمان را شنیده‌اند. تقریبا آنجا بود که احساس کردیم بازی خورده‌ایم.

براساس گزارش رسمی ۱۱ سپتامبر که از سوی دولت آمریکا منتشر شد، ساختمان شماره هفت مرکز تجارت جهانی به دلیل آتش سوزی غیرقابل کنترل شده فرو ریخته است.
 
هووارد و همکارانش که نگرانند مردم درنهایت از گزارش دولت عبور کرده وعلیه آن دست به شورش خواهند زد از مقامات می‌خواهند که حقیقت را به مردم بگویند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°