نبض ورزشی/ پوست اندازی فدراسیون ژیمناستیک

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
09:34 - جمعه 03 فروردين 1397
تیم فوتبال ایران در چارچوب بازی های دوستانه پیش از جام جهانی ۲۰۱۸ ساعت ۲۲:۴۵ امشب به مصاف تیم ملی تونس می‌رود قضاوت این دیدار را "ابراهیم نورالدین" از مصر بر عهده دارد سرمربی تیم فوتبال ایران: بازی مهمی پیش رو داریم و هراسی از رویارویی نداریم کی روش: دیدار با تونس فرصت بسیار خوبی برای محک بازیکنان است سرمربی تیم فوتبال تونس: ایران تیم قدرتمندی است و بازی سختی داریم ملی پوشان کشورمان هفتم فروردین در دیداری دوستانه به مصاف الجزایر(از تیم های حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸) می‌روند
کد خبر: ۵۱۰۶۳۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۸
ژیمناستیک جزو ورزش های پایه به حساب می آید که برای ارتقا جایگاه نیازمند دو مولفه اساسی یعنی تغییر چارت ساختاری و جذب اسپانسر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

اینچه درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک با اشاره به ساختار قدیمی چارت ژیمناستیک کشور گفت: ساختار ژیمناستیکی که من آن را تحویل گرفتم بسیار قدیمی بود که تلاش شد تا این امر ارتقا پیدا کند.

نبض ورزشی/ پوست اندازی در فدراسیون ژیمناستیک 

او با شاره به اینکه ژیمناستیک ایران در عملکرد خود در ساختار قدیمی به نهایت پیشرفتش رسیده بود و با ادمه این ساختار دیگر نمی توان به سطوح بالاتری دست یافت افزود: در 20 سال گذشته انگلستان درقعر جدول قهرمانان بود اما امروز جایگاه این کشور را می توان در صدر جداول برترین های جهان دست یافت.

او با بیان اینکه با بررسی چارت موجود در فدراسیون تلاش شد تا چارت جدیدی که هم با استاندارهای روز هماهنگ باشد و هم بومی سازی شده باشد پی ریزی شود گفت: متاسفانه سیستم مدیریتی در کشور ما سلیقه ای و هر چهارسال یکبار با تغییر مدیریت دچار تغییر و تحول می شود که ادامه این روند نمی تواند ما را به اهداف عالیه ای که مدنظر است نائل کند.

اینچه درگاهی با بیان اینکه ژیمناستیک ورزشی دیربازده است افزود: برنامه های ما بدون حمایت های مالی روی زمین می ماند، ما نیازمند پشتوانه مالی هستیم، با بررسی های صورت گرفته متوجه شدم که تیم ایروبیک ما 5 سال است که هیچگونه اعزامی به مسابقات جهانی نداشته است. عدم آمادگی تیم ها موجب شده تا ژیمناستیک کشور ما قدری افت کند که این امر محصول عدم حضور در رقابت های بین المللی است.

او با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای جذب اسپانسر افزود: ما در دو بخش برای اقتصاد ژیمناستیک برنامه ریزی کرده ایم، نخست جذب نقدینگی و دیگری حفظ آنچه تحت تملک ژیمناستیک است، ما به دنبال حفظ سالن های ژیمناستیک برای هیئت ها هستیم و از سوی دیگر از آنها به عنوان منبع درآمد هم استفاده می کنیم.

او گفت: در جذب مستقیم درآمد ما فعالان خوبی را در حوزه های بانکی و صنایع در اختیار داریم که تا دو هفته دیگر معرفی می کنیم.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک با اشاره به اینکه ورزش ژیمناستیک باید به رشته ای جذاب تبدیل شود، افزود: ما باید تعاملاتمان را با رسانه ها از جمله صدا و سیما بیشتر کنیم، پخش مستقیم رقابت ها از تلویزیون نیز از دیگر اهداف رسانه ای ما برای این رشته است تا 4 سال آینده شاهد حضور پررنگ این رشته در کنار رشته هایی همچون فوتبال و والیبال باشیم.

او افزود: ما به دنبال کسب کرسی هایی در سطح بین المللی هستیم، من در هیچ دسته و گروهی عضو نیستم لذا جایگاه ها را براساس شایسته سالاری انتخاب می کنم نه روابط و دوستی ها.

او گفت: سالن های ما عمدتا شرایط مناسبی ندارند، رشته ژیمناستیک تنها برای درآمدزایی نیست و بیشتر نقشی سازنده دارد، وزرات ورزش هم باید در این مسیر ما را یاری کند.

 نبض ورزشی/ پوست اندازی در فدراسیون ژیمناستیک

جعفر درویش زاده رئیس سابق فدراسیون ژیمناستیک با اشاره به اینکه هر زمان ویژگی خود را به لحاظ سخت افزاری و بودجه دارد و فدراسیون هم در مدت تصدیگری ایشان توانسته نتایج خوبی را با دست خالی کسب کند افزود: البته کسب 4 رتبه آسیا نتیجه تلاش 80 ساله استادان ژیمناستیک بوده است.

او گفت: ما در بحران مالی که گریبانگیر فدراسیون و کشور بود توانستیم فدراسیون را اداره کنیم و با همان بضاعت کم از نیروهای کارمد استفاده کردیم، به این ترتیب بچه های ما بدون کوچکترین چشم داشت مالی واقعا کار کردند، همه روسای هیئت ها اهل ژیمناستیک بودند و کمک کردند تا با کمترین هزینه نتایج خوبی را کسب کنیم.

او افزود: اولین اعزام ما در رشته ایروبیک سال 92 بود که در جاکارتا به نائب قهرمانی آسیا دست یافتیم، ما سال 94 هم در رده سوم آسیا ایستادیم، اینها عناوین رسمی تیم ایروبیک ماست.

او گفت: پیشنهاد ما این است که همه کمیته ها در کنار رئیس جدید جمع شوند، از تجریه همه پیشکسوتهای این رشته نهایت استفاده شود تا ژیمناستیک با همه پتانسیل خود به پیش رود.

نبض ورزشی/ پوست اندازی در فدراسیون ژیمناستیک

امیدی کارشناس ژیمناستیک مهمان تلفنی برنامه نیز گفت: ژیمناستیک یکی از بهترین فدراسیون های کشور بود که توانست با دست خالی به توفیقات بزرگی دست یابد.

او افزود: از نگاه کلان بهترین شاخصه های ورزش زیمناستیک عبارتند از درآمدزایی، نظارت و ارزیابی، مشارکت، مدال آوری، آموزش و غیره. حال ژیمناستیک جزو سه فدراسیونی بود که به لحاظ درآمدزایی و بازاریابی ضعیف بوده است.

او گفت: ژیمناستیک نیازمند حمایت های مالی است، ساختار فدراسیون درحال حاضر کهنه است و با این ساختار نمی شود کاری از پیش برد، میزان درآمدزایی و جلب درآمد می تواند فدراسیون را به اهداف عالی خود برساند.

نبض ورزشی/ پوست اندازی در فدراسیون ژیمناستیک

توانا رئیس هیئت ژیمناستیک فارس دیگر مهمان تلفنی برنامه گفت: تربیت بدنی بر سه پایه نیروی انسانی، اعتبارت و تجهیزات استوار است که هرکدام از این پایه ها قطع شود این سه پایه فرو می ریزد.

او افزود: در دنیا بسیاری از فدراسیون های ورزشی به ورزش پایه کمک می کنند، زیرا این رشته افرادی را برای سایر رشته ها آماده می کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰°    ۲۶°