روی خط خبر/ فعالیت 85 نمایندگی فرهنگی در 63 کشور

irinn | وب سایت شبکه خبر

نسخه آزمایشی       
01:02 - جمعه 31 شهريور 1396
سرگئي لاوروف : تحريم هاي يکجانبه آمريکا عليه ایران ، توافق هسته اي ايران را تضعيف مي کند رئیس امور اضطراری مکزیک از افزایش تلفات زمین لرزه اخیر این کشور به ۲۷۳ نفر خبر داد شورای عالی همه پرسی منطقه کردستان عراق : باب گفتگو با دولت مرکزی عراق همچنان باز است
کد خبر: ۵۱۲۱۲۰
تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: بیش از 85 نمایندگی فرهنگی در 63 کشور، مستقر و مشغول فعالیت های فرهنگی هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ابراهیمی ترکمان در برنامه روی خط خبر افزود: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سال 1374 با ادغام برخی از نهادها در خارج از کشور تاسیس شد.
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: امضای موافقت نامه های فرهنگی بین ایران و کشورهای متعدد در مجلس تصویب و به تائید شورای نگهبان و به صورت قانون اجرایی می شود.
وی در ادامه افزود: بر اساس برنامه مبالات فرهگی ایران از جمله، تبادل استاد و دانشجو، نمایشگاههای متعدد فرهنگی، سمینار، برنامه و گفتگو های فرهنگی با کشورها ی مختلف و همچنین، اعزام دانشجو به ایران یا در بخش های متعدد برای ایرانیان برنامه های نوروز و مراسم های مذهبی در سایر کشور ها برگزار می شود.
ابراهیمی ترکمان با بیان اینکه در ونزوئلا هم رایزنی های فرهنگی داریم گفت: معیار اصلی اولویت های فرهنگی، اشتراک و علایق، همسایه و مسلمان بودن از جمله موافقتنامه فرهنگی که بستری لازمی برای ایجاد دفاتر فرهنگی است.
این مقام فرهنگی تاکید کرد: از 63 کشور و 85 نماینده در پاکستان در شهرهای اسلام آباد، راول پندی، پیشاور، کراچی، لاهور، کویته و در ترکیه سه دفتر و در شهرهای استانبول، آنکارا، ترامازون و در بعضی از کشوها نیز یک نماینده داریم.
ابراهیمی ترکمان افزود: با هماهنگی و گفتگو های لازم  با وزارت خارجه در حال رایزی های فرهنگی در سایر کشور ها هستیم و این دفاتر نیز در حال گسترش است.
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خصوص مهمترین وظایف رایزن های فرهنگی، اظهار کرد: معرفی فرهنگ تمدن ایرانی- اسلامی، گسترش زبان فارسی، تعاملات فرهنگی با جهان است که این برنامه ها به صورت مرتب در کشورهای متعدد انجام می شود.
وی گفت: روابط فرهنگی بین ایران و کشورهای مختلف به دیپلماسی فرهنگی معروف است که حامل اقتدار معنوی نظام است و رایزن های فرهنگی تلاش می کنند ارتباطات فرهنگی خوبی را برقرار کنند.
 
 

 
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۲°