نبض/ امکانات پیشرفته درمان سکته قلبی و مغزی

irinn | وب سایت شبکه خبر

نسخه آزمایشی       
15:50 - يکشنبه 02 مهر 1396
شورای عالی امنیت ملی مرزهای هوایی ایران با اقلیم کردستان را مسدود اعلام کرد سخنگوی شورای عالی امنیت ملی: به درخواست دولت مرکزی عراق، کلیه پروازهای ایران به مقصد فرودگاههای سلیمانیه و اربیل و همچنین پروازهای عبوری از فضای کشورمان از مبداء اقلیم کردستان متوقف شد خسروی: این اقدام با توجه به موثر واقع نشدن تلاش های سیاسی خیرخواهانه ایران و اصرار مسئولان اقلیم کردستان برای برگزاری همه پرسی در این منطقه اتخاذ شده است سخنگوی شورای عالی امنیت ملی: تصمیم های عجولانه برخی مسئولان اقلیم کردستان، امنیت مردم کرد، کشور عراق و منطقه را با چالشهای جدی مواجه خواهد کرد
خبر مهم
کد خبر: ۵۱۲۷۷۸
تاریخ انتشار: جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۶
دبیر کمیته علمی مدیریت درمان سکته مغزی گفت: سکته مغزی دو دهه است که درمان پذیر شده است چون با کمک امکانات و داروهای ضد لخته ای توانسته ایم لخته را از مغز خارج کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر مهرپور دبیر کمتیه علمی مدیریت درمان سکته مغزی دیگر مهمان برنامه گفت: در هر دقیقه دو میلیون سلول مغزی از بین می رود و برای ما هر دقیقه زود رساندن به مراکز درمانی مهم است.
 
وی افزود: سکته مغزی دو د هه ای است که درمان پذیر شده است چون توانسته ایم لخته خون را برطرف کنیم. همزمان داروهای ضد لخته ای وجود دارد و هم اینکه درمان های آنژوپلاستی است که با آنژیو گرافی لخته را می توان خارج کرد. 
 
دکتر عبدی دبیر کمیته علمی مدیریت درمان سکته قلبی گفت: شایعترین علت مرگ و میر به علت بیماری های قلبی و عروقی است که در کشور ما نیز نیمی از مرگ و میر ها بعلت بیماری های قلبی و عروقی است. 
 
وی افزود: اگر در زمان سریع امکان برقراری جریان خون نباشد، بافت قلب از بین می رود. قلب امکان بازسازی ندارد.
 
دکتر عبدی در ادامه افزود: در فاز ابتدایی وقتی رگ قلب بسته می شود بیمار باید سریع خود را به مراکز درمانی برساند. اگر در دقایق اولیه بیمار به مرازک درمانی برسد علائم حیاتی بر می گردد
 
 دکتر پورمند در ارتباط تلفنی گفت: هرکدام از سلول های قلب و مغز به تنهایی مهم هستند چون در صورت صدمه هرکدام از این سلول ها شخص را سالیان سال با مشکلات جسمی مواجه خواهد کرد.
 
وی افزود: وقتی خون رسانی به صورت آنی به قلب نمی رسد بخش از سلول های عضله قلب از بین می رود. اگر بالن بزاریم و محل را باز کنیم جریان خون برقرار می شود و این کار برای این است که عضله قلب کارش را از سر بگیرد و جریان خون برقرار شود.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۳°