خبرنگاران؛ فرصت ها و چالش ها

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
15:24 - پنجشنبه 28 دی 1396
آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) در نامه‌ای به حضرت آیت الله خامنه‌ای از حمایت های ملت ایران و هدایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی از جنبش مقاومت قدردانی کرد هنیه ( با اشاره به آلام مردم فلسطین و تحریم همه‌جانبه ساکنان غزه): آمریکا و برخی حاکمان شکست‌خورده درصددند به مسئله فلسطین و مقاومت در مقابل رژیم اشغالگر پایان دهند رئیس دفتر سیاسی حماس: هدف آنها این است که سرانی که برای رضایت آمریکا و اسرائیل له له می زنند بتوانند روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی و بر ملا کنند آمریکا و برخی حاکمان منطقه قصد دارند با جهت دادن دشمنی ها به سمت ایران و تحریک تعصبات مذهبی قطب نمای امت اسلامی را منحرف کنند هنیه: اعلام پایتختی قدس از سوی آمریکا گامی برای برداشتن موانع از راه حکام منطقه برای هم پیمانی عربی- اسرائیلی و خلع سلاح مقاومت است ایران با هدایت های بزرگوارانه رهبر معظم انقلاب اسلامی ، برتری بزرگی در تقویت مجاهدین و ریشه دار کردن گزینه مقاومت و مبارزه در فلسطین داشته و خواهد داشت ایرانیان مردمی اصیل هستند که در کشوری با ثبات ، مقاوم و استکبار ستیز زندگی می کنند هنیه: راه خنثی کردن توطئه کنونی علیه فلسطین و مسئله قدس انتفاضه خروشان مردمی در کرانه باختری و قدس است هرگز اجازه نخواهیم داد توطئه طاغوت عصر (ترامپ) و حاکمان نفاق در پایتخت های دور و نزدیک برای پایان دادن به مسئله فلسطین تحقق یابد
کد خبر: ۵۱۳۳۲۵
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
مهمترین چالش های حرفه خبرنگاری چیست؟ خبرنگاران چه چالش هایی پیش رو دارند و چه فرصت هایی در اختیار دارند؟
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مشکلات معیشتی، امنیت شغلی، مسئولیت سنگین اجتماعی و ازیاد رسانه ها مواردی بود که خبرنگاران مهمان شبکه خبر، در برنامه ای به مناسبت روز خبرنگار آنان را به عنوان مهمترین چالش های پیش روی حرفه خبرنگاری عنوان کردند.
در این برنامه، مهدی بختیاری دبیر گروه سیاسی خبرگزاری فارس،  مشکلات حرفه خبرنگاری را در دو حوزه مسائل معیشتی و امنیت شغلی و سختی کار آنان تقسیم بندی کرد.
محمد دورآبادی، سردبیر علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، نیز با تاکید بر مشکلات معیشتی خبرنگاران و سختی کار آنان  تاکید کرد: هیچ مانعی برای خبرنگاری که با عشق وارد این حرفه شده است وجود ندارد.
وی، با رد این مطلب که برخی از تقابل خبرنگاران با مقامات و مسئولان سخن می گویند گفت: خبرنگاران با پذیرش مسئولیتی سنگین خلاء بین مردم و مسئولان را پر می کنند و این در حالیست که گاها برخی خبرنگاران زیر خط فقر زندگی می کنند .  
آرش خوشخو، مدیر مسئول و سردبیر روزنامه هفت صبح، مشکل اصلی حرفه خبرنگاری را حضور کثیر رسانه ها عنوان کرد و افزود: تعداد زیاد رسانه ها سبب می شود تلاش خبرنگار حرفه ای دیده نشود.
وی با تاکید بر اینکه خبرنگاران نباید به پیاده نظام گروه های سیاسی و اقتصادی تبدیل شوند گفت: خبرنگاران  نباید به هیچ عنوان با توجیه نفع جامعه در جهت منافع فرد یا گروه خاص اخبار غیر حقیقی منتشر کنند.
در ادامه برمک بیات ، سردبیر علمی فرهنگی خبرگزاری صدا و سیما، سختی کار خبرنگاران را رسالت آنان در برابر جامعه و مسئولیت اجتماعی آنان عنوان کرد و افزود: خبرنگاران باید به عنوان پلی بین مردم و مسئولان وظیفه خود را ایفا کنند. وی یکی از وظایف رسانه ها را انتقال نظرات مردم به مسئولان و برعکس تبیین تظرات مسئولان برای مردم عنوان کرد.  

 
برچسب ها: روز خبرنگار
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °