گپ و گفتگوی دانشجویی

irinn | وب سایت شبکه خبر

نسخه آزمایشی       
15:51 - يکشنبه 02 مهر 1396
شورای عالی امنیت ملی مرزهای هوایی ایران با اقلیم کردستان را مسدود اعلام کرد سخنگوی شورای عالی امنیت ملی: به درخواست دولت مرکزی عراق، کلیه پروازهای ایران به مقصد فرودگاههای سلیمانیه و اربیل و همچنین پروازهای عبوری از فضای کشورمان از مبداء اقلیم کردستان متوقف شد خسروی: این اقدام با توجه به موثر واقع نشدن تلاش های سیاسی خیرخواهانه ایران و اصرار مسئولان اقلیم کردستان برای برگزاری همه پرسی در این منطقه اتخاذ شده است سخنگوی شورای عالی امنیت ملی: تصمیم های عجولانه برخی مسئولان اقلیم کردستان، امنیت مردم کرد، کشور عراق و منطقه را با چالشهای جدی مواجه خواهد کرد
خبر مهم
کد خبر: ۵۱۵۷۰۲
تاریخ انتشار: جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۸
محور گفتگوها بر شرکت در مسابقات ریاضی IMC بلغارستان بودکه دانشگاه شریف با کسب 4 مدال طلا و یک مدال نقره ، رتبه پنجم را در بین بیش از 70 دانشگاه جهان بدست آورد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دانشجویان شرکت کننده در این گفتگو توضیح دادند، هر فرد هم می تواند شخصی در این مسابقات شرکت کند و هم دانشگاه می تواند افرادی را بصورت تیمی معرفی کند.
در انتها هم رنکینگ دانشگاهی می دهند و هم رنکینگ شخصی.
دانشجویان تاکید کردند: جایگاه ریاضی و دانشگاه شریف در ایران و خاورمیانه شناخته شده است اما ریاضی در ایران نیاز به سرمایه گذاری بلند مدت دارد.
یکی از دانشجویان تاکید کرد: دلیل پیشرفت آلمان بعد از جنگ جهانی دوم ، سرمایه گذاری در ریاضی و فلسفه و علوم پایه بوده است . وی همچنین بر استفاده از ریاضی کاربردی در علوم مختلف تاکید کرد.
دانشجویان همچنین عدم سرمایه گذاری بر ریاضی را دلیل خارج شدن نخبگان از کشور دانستند.
از دیگر دلایل مهاجرت نخبگان از کشور، درآمد پایین تحصیل کردگان و نداشتن پروژه های تحصیلی و صنعتی است که موجب دلسردی آنها می شود. 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۳°