نبض/ باید از پزشک عمومی حمایت کنیم

irinn | وب سایت شبکه خبر

نسخه آزمایشی       
15:50 - يکشنبه 02 مهر 1396
شورای عالی امنیت ملی مرزهای هوایی ایران با اقلیم کردستان را مسدود اعلام کرد سخنگوی شورای عالی امنیت ملی: به درخواست دولت مرکزی عراق، کلیه پروازهای ایران به مقصد فرودگاههای سلیمانیه و اربیل و همچنین پروازهای عبوری از فضای کشورمان از مبداء اقلیم کردستان متوقف شد خسروی: این اقدام با توجه به موثر واقع نشدن تلاش های سیاسی خیرخواهانه ایران و اصرار مسئولان اقلیم کردستان برای برگزاری همه پرسی در این منطقه اتخاذ شده است سخنگوی شورای عالی امنیت ملی: تصمیم های عجولانه برخی مسئولان اقلیم کردستان، امنیت مردم کرد، کشور عراق و منطقه را با چالشهای جدی مواجه خواهد کرد
خبر مهم
کد خبر: ۵۱۷۴۱۶
تاریخ انتشار: جمعه ۰۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۴
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با تاکید بر ضرورت حمایت از پزشک عمومی گفت: اگر پایه ریزی درست نباشد هر قدر هم متخصص تربیت کنیم به جایی نمی رسیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دکتر علی دباغ عضو هیئت مدیره نظام پزشکی تهران، در برنامه نبض پزشکی و در مقدمه سخنان خود بر شناساندن بیشتر مفاخر پزشکی جهان از سوی رسانه ها تاکید کرد.  
 
وی در تبیین اهمیت نظام سلامت در هر جامعه گفت: در نظام پزشکی جهان، نظام سلامت یک مولفه اجتماعی بسیار مهم است و از جمله  ابزارهای مهم حاکمیتی در هر حکومت به شمار می آید که البته نیاز به بازمهندسی دارد.
 
نبض/ 
 
عضو هیئت مدیره نظام پزشکی تهران تصریح کرد: همیشه بار بیماری ها و مشکلات نظام سلامت بر 20 درصد جمعیت هر جامعه متمرکز شده که عمدتا مردم کمتر برخوردار جهان هستند و حتی در پردرآمدترین کشورها نیز این تقسیم بندی خود را نشان می دهد.
 
دکتر ایرج خسرو نیا رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران دیگر مهمان برنامه نبض گفت: اگر پایه ریزی درست نباشد هر قدر هم متخصص تربیت کنیم به جایی نمی رسیم. ما باید از پزشک عمومی حمایت کنیم.

وی افزود: یک بیمار در مرحله اول حین مراجعه به بیمارستان، به پزشک عمومی مراجعه می کند.

نبض/

دکتر خسرو نیا گفت: پزشک متخصص طبق قانون باید روزی 6 تا 7 مریض را معاینه کند، اما اگر بیشتر از این تعداد بیمار به پزشک متخصص مراجعه کنند، هزینه های بالا برای سازمان‌های بیمه‌گر و بیمار سرسام آور است و پزشک متخصص نیز نمی تواند مانند پزشک عمومی برای معاینه و شنیدن شرح حال بیمار وقت کافی بگذارد.

دکتر ایازی پزشک عمومی در ارتباط تلفنی با برنامه نبض گفت: مهمترین مشکلات پزشکان عمومی در بخش دولتی این است که  این دسته پزشکان مجبورند بیماران زیادی را در مدت زمان کوتاهی به دلیل هزینه‌های بالای پزشکان متخصص معاینه کنند که این موجب خستگی پزشک و افت کیفیت درمان می شود.

وی گفت: تعرفه درمان و دستمزد پزشکان عمومی پایین است که آنها را مجبور می کند شغل دوم و سوم داشته باشند؛ با توجه به اینکه پزشکی شغل پویایی است و پزشک باید همیشه مطالعه داشته باشد و علمش به روز باشد، این مسئله مانع ایجاد می کند.
 
ایازی ادامه داد: وقتی پزشک شغل دوم و سوم برای گذران زندگی داشته باشد، دیگر وقت لازم برای به روز رسانی ندارد و بیمار نیز نتیجه درمانی مطلوب نمی گیرد.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۳°