قطعنامه مراسم برائت از مشركين

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
22:47 - سه‌شنبه 29 اسفند 1396
رئیس جمهور در گفتگویی تلفنی با رهبر انقلاب فرا رسیدن سال ۱۳۹۷ را به معظم له تبریک گفت رئیس‌جمهور در پیام‌های جداگانه‌ فرا رسیدن سال ۱۳۹۷ و عید نوروز را به سران کشورهای افغانستان، تاجیکستان، پاکستان، آذربایجان، ترکمنستان، ارمنستان، ترکیه، قزاقستان و ازبکستان تبریک گفت ­­­­­­­­­رئیس جمهور در پیام نوروزی: سال ۹۶ سال موفقیت و پیروزی ملت بزرگ ایران در عرصه های مختلف بود روحانی: اتحاد ملت ایران همه دشمنان را به اعجاب واداشت و به عظمت ملت ما اذعان کردند امسال پیگیری ها در زمینه مبارزه با بیکاری و رونق اقتصادی ادامه خواهد داشت رئیس جمهور: در سال پیش رو در کنار اشتغال و رونق اقتصادی به مبارزه با فقر هم خواهیم پرداخت از ملت بزرگ ایران درخواست دارم از همه کارآفرینان ، کارگران ، سرمایه گذاران حمایت کنند روحانی: قدرت ملی ما در کنار تولید ما خواهد بود و این کارآفرینانند که می توانند قدم های مهمی را در سال جدید بردارند رئیس جمهور: آنچه از آغاز دولت دوازدهم وعده کردم و دولت متعهد شده است آن را ادامه خواهیم داد بهره برداری از راه آهن تهران ـ کرمانشاه با حضور روحانی از راه آهن فیروزان ـ کرمانشاه به طول ۱۱۰ کیلومتر بهره برداری شد رئیس جمهور از روستاهای زلزله‌زده «فتاح بگ» و «میرمیرو» در استان کرمانشاه بازدید کرد روحانی: همه تلاش ما تکمیل اسکان دائمی روستاها در اسرع وقت است رئیس جمهور: باید مقاومت مسکن ها را در برابر بلایای طبیعی افزایش دهیم روحانی: مسئولان برای رفع هر چه سریع‌تر کاستی‌ها و مشکلات زلزله زدگان اقدام کنند ­­­­­­­­­رئیس جمهور در شورای اداری استان کرمانشاه: راهی جز احداث ساختمان‌های مقاوم در برابر زلزله نداریم روحانی: تمام خانه‌های بازسازی شده باید در تابستان تحویل مردم شود رئیس جمهور: موضوع امهال وام به زلزله زدگان در دولت مطرح می‌شود روحانی: رساندن راه آهن به اسلام آباد، قصر شیرین و خسروی در دستور کار قرار دارد
کد خبر: ۵۱۹۱۴۲
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۰۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
مراسم برائت از مشرکین با قرائت پیام رهبر انقلاب اسلامی به حجاج بیت الله الحرام در صحرای عرفات برگزار شد. زائران ایرانی در این مراسم یکصدا شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

در این مراسم عبادی-سیاسی که با قرائت آیات برائت از مشرکین و حضور گسترده حج گزاران ابراهیمی در محل بعثه مقام معظم رهبری آغاز شده، زائران ایرانی شعارهایی چون «امروز روز دفن مشرکین است»، «رژیم اشغالگر فلسطین، باید محو شود از روی زمین»، «این سخن جاوید روح خداست»، «ام الفساد قرن ما امریکاست»، و «مرگ بر امریکا و اسرائیل» سر دادند.

زائران ايراني بيت الله الحرام امروز پنجشنبه با شركت در مراسم برائت از مشركين؛ در قطعنامه اي ۱۰ ماده اي دخالت هاي آمريكا در امور كشورهاي اسلامي را مصداق واقعي بي اعتنايي به حق ملت ها در تعيين سرنوشت خويش دانستند و هرگونه تلاش كشورها براي عادي سازي مناسبات با رژيم كودك كش صهيونيستي را موجب ايجاد خلل در صفوف مسلمانان و جبهه مقاومت اسلامي دانسته و آن را محكوم كردند.

زائران كشورمان در اين قطعنامه بارديگر با آرمانهاي امام راحل تجديد پيمان و اعلام كردند كه انديشه هاي مقام معظم رهبري را چراغ راه خود قرار داده و ياد و خاطره شهداي فاجعه مسجدالحرام و منا در سال ۹۴ را گرامي داشتند.

 

متن كامل اين قطعنامه که در مراسم برائت از مشركين از سوي بعثه مقام معظم رهبري در صحراي عرفات برگزار شد به اين شرح است: ‌

۱- حج نشانگر قدرت،‌ عظمت،‌ نظم و توان اثرگذاري اسلام در مناسبات جهاني و ارتقاء جايگاه امت اسلامي است. ما حجاج بيت الله الحرام نسبت به رويكرد نظام سلطه جهاني كه در صدد كاهش تاثير معنوي و استحاله محتوي و مفهوم حج مي باشد، اعلام خطر نموده و با بصيرت كامل بر ضرورت ايستادگي در مقابل دسيسه هاي دشمن تاكيد مي نمائيم.


۲- ما حجاج بيت الله الحرام ضمن پيروي از سيره عملي ابراهيم خليل الرحمان و رسول گرامي اسلام صلي الله عليه و آله وسلم از سياست هاي آمريكا و رژيم صهيونيستي مبني بر ايجاد تفرقه ميان مسلمانان اعلام برائت نموده و بر اهميت وحدت جهان اسلام بر محور قرآن كريم تاكيد مي نمائيم.


۳- ما حجاج شركت كننده در مراسم برائت از مشركين آزادي قدس شريف قبله گاه نخستين مسلمانان از چنگال رژيم كودك كش صهيونيستي را آرمان و اولويت بي بديل امت اسلامي دانسته و ضمن حمايت از ملت مقاوم و قهرمان فلسطين، هرگونه تلاش كشورها براي عادي سازي مناسبات با اين رژيم غاصب و جنايتكار و هر اقدامي كه موجب ايجاد خلل در صفوف در هم تنيده مسلمانان و جبهه مقاومت اسلامي گردد را محكوم مي نمائيم.


۴- ما حجاج بيت الله الحرام فتنه تروريست هاي تكفيري بويژه داعش را كه مهمترين دستاويز براي كشورهاي غربي در پروژه اسلام هراسي گرديده، توطئه اي پيش ساخته از سوي نظام سلطه براي تضعيف محور مقاومت و از بين بردن ظرفيت ها خصوصا نيروي ا نساني جهان اسلامي دانسته و بر ضرورت تلاش و هوشياري براي مقابله با اين فتنه بزرگ تاكيد مي نمائيم.


۵-  ما حجاج بيت الله الحرام دخالت هاي آمريكا در امور كشورهاي اسلامي را مصداق بارز بي اعتنايي به حق ملت ها در تعيين سرنوشت خويش دانسته و تنها راه خاتمه بخشيدن به بحران هاي جاري در كشورهاي اسلامي را جلوگيري از دخالت قدرتهاي بيگانه در سرنوشت اين كشورها و بهره گيري از راه حل سياسي و گفتگو مي دانيم.


۶- ما حجاج بيت الله الحرام با يادآوري رسالت و نقش سازمان هاي بين المللي بويژه سازمان ملل متحد، بر لزوم پايبندي اين نهادها بر حق، عدالت و دفاع از حقوق ملت هاي مظلوم در برابر زياده خواهي هاي كشورهاي مستكبر و نظام سلطه تاكيد مي نمائيم.


۷- ما زائران مرقد نوراني پيامبر اعظم صل الله عليه و آله و سلم و ائمه مظلوم بقيع توجه به كرامت انساني و اخلاق اسلامي را دست مايه پيشرفت و توسعه مناسبات اجتماعي و سياسي در جوامع مختلف دانسته و بر لزوم تاسي به اخلاق كريمه پيامبر ختمي مرتبت صل الله علي و آله وسلم كه اسوه كرامت انساني است، تاكيد مي نمائيم.


۸- ما حاجيان در اين ديار مقدس پيروزي هاي اخير جبهه مقاومت اسلامي درعراق، سوريه ولبنان را به مسلمانان جهان تبريك گفته، ضمن اعلام حمايت،‌ نفرت و انزجار خود را از اقدامات ضد انساني گروه هاي تكفيري بويژه داعش اعلام مي داريم.


۹- با توجه به شروع به كار دولت جديد ضمن حمايت از دولت محترم و مسئولان خدمتگزار، از آنان مي خواهيم با توجه به رهنمودهاي مقام معظم رهبري در ملاقات اخير هيات دولت با ايشان بيشترين همت خود را براي حل مشكلات و معضلات اقتصادي، اشتغال، توليد و ايجاد اميد در جوانان و مردم شهيد پرور به كار گرفته،‌راه را براي عزت و سربلندي هر چه بيشتر كشور و ملت فراهم سازند.


۱۰- ما حجاج بيت الله الحرام پيشرفت ها و فتح قله هاي دانش، مصون سازي و تقويت بازدارندگي جمهوري اسلامي ايران در برابر تهديدات آمريكا و رژيم صهيونيستي را مرهون هدايت هاي خردمندانه رهبر انقلاب اسلامي حضرت آيت الله العظمي امام خامنه اي (مد ظله العالي) دانسته و با تجديد پيمان با معظم له بر اطاعات و پيروي از فرامين و رهنمودهاي ايشان تاكيد مي نمائيم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰°    ۲۳°