گفتگوی 18:30/ مردم مراقب ضمانت نامه های تقلبی باشند

irinn | وب سایت شبکه خبر

نسخه آزمایشی       
15:49 - يکشنبه 02 مهر 1396
شورای عالی امنیت ملی مرزهای هوایی ایران با اقلیم کردستان را مسدود اعلام کرد سخنگوی شورای عالی امنیت ملی: به درخواست دولت مرکزی عراق، کلیه پروازهای ایران به مقصد فرودگاههای سلیمانیه و اربیل و همچنین پروازهای عبوری از فضای کشورمان از مبداء اقلیم کردستان متوقف شد خسروی: این اقدام با توجه به موثر واقع نشدن تلاش های سیاسی خیرخواهانه ایران و اصرار مسئولان اقلیم کردستان برای برگزاری همه پرسی در این منطقه اتخاذ شده است سخنگوی شورای عالی امنیت ملی: تصمیم های عجولانه برخی مسئولان اقلیم کردستان، امنیت مردم کرد، کشور عراق و منطقه را با چالشهای جدی مواجه خواهد کرد
خبر مهم
کد خبر: ۵۱۹۵۵۹
تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۳
ضمانت نامه های تقلبی بیشتر در حوزه مجازی هستند بنابراین مردم باید از خریدهایشان را از فروشگاه هایی انجام دهند که دارای پروانه کسب باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
طحان پور رئیس اتحادیه لوازم خانگی در گفتگو با برنامه 18:30 گفت: گروهی از واردکنندگان در کشور ما برندهای معروف هستند که گارانتی کالای آنها مشخص است. بخشی از واردکنندگان هم هستند که کالایشان فقط خدمات پس از فروش ندارد. این وارد کنندگان دست روی برندهای خیلی معروفی گذاشته اند.
 
وی افزود: سازمان حمایت بر اساس ماده 4 تعیین کرده است که هرکس بخواهد واردات داشته باشد، اول باید در مرکز امور اصناف کالا به ثبت برساند و گواهی ها باید از کشور سازنده صادر شود.
 
ضمانت نامه های تقلبی 

طحان پور افزود: پس هر کس بتواند از کشور کره و از دو کارخانه معروف آن مجوز بگیرد، ما کمکش می کنیم. وی افزود: کشور ثالث واسطه است و دیگر در کشور ثالث ضمانت نامه هم صادر نمی شود.
 
رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: از مردم درخواست می کنیم خریدهایشان را از فروشگاه هایی انجام دهند که دارای پروانه کسب باشند.
 
طحان پور افزود: مشکل ما چاپخانه است که باید موظف شود برای کارت های گارانتی کد داشته باشند تا قابلیت پیگیری داشته باشند. وی گفت: اگر کالایی بصورت غیر رسمی فعالیت می کنند جنس قاچاق محسوب می شوند.
 
طحان پور گفت: کالاهای قاچاق بصورت اینترنتی درب منزل فروخته می شوند و دیگر مشکل ما به واحد های صنفی مربوط نمی شود و شکایت مردم به ما برمی گردد و پلیس فتا به دنبال ساماندهی اینها هستند.
 
رئیس اتحادیه لوازم خانگی ادامه داد: بعضی کالاها مثل کولر بصورت قاچاق وارد کشور می شوند و خدمات بعد از فروش ندارند یا لباسشویی که خدمات بعد از فروش می دهد وقتی بعد از 6 ماه مدل جدید می آید، دیگر کارشناس آشنایی به مدل جدید ندارد.
 
طحان پور گفت: شرکت های رسمی بزرگ اکنون در حال تعلیم خدمات و سرویس کار خود هستند و چیزی که صنعت لوازم خانگی را تخریب می کند، تولید لوازم خانگی بدون کیفیت در داخل است.
 
 امانت رئیس امور اصناف و بازرگانان ایران در گفتگوی تلفنی گفت: بر اساس اطلاعات موجود، مجموعه شرکت هایی که اقدام به واردات رسمی کالا می کنند، نظارت بر آنها بر عهده سازمان حمایت است. وی افزود: اگر مصادیقی قابل پیگیری باشد، حتما رسیدگی خواهد شد. مثلا ضمانت نامه تقلبی که به نام نمایندگی رسمی باشد حتما قابل رسیدگی است.
 
ضمانت نامه های تقلبی 
امانت گفت: در شبکه رسمی ما خدمات پس از فروش سرویس دهی اش مطلوب است و رسیدگی اش به عهده اتاق اصناف است.
 
الفت نسب دبیر انجمن کسب و کارهای اینترنتی نیز در گفتگوی تلفنی با برنامه گفت: انجمن کسب و کار اینترنتی ، تشکیلاتی برای کنترل ندارند و اکنون در شرف تشکیل اتحادیه هستند و اکنون هم تشکیلاتی هستند که بدون مجوز در حال فعالیتند اما فروشگاه شاخص ما شرایط را رعایت می کنند.
 
ضمانت نامه های تقلبی 
 
الفت نسب گفت: باید همکاری و تعامل میان مردم و نیروی انتظامی وجود داشته باشد تا متخلفان در این راستا شناسایی شوند.
 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۳°