ویژگی کفش و کوله پشتی مناسب دانش آموزان

irinn | وب سایت شبکه خبر

نسخه آزمایشی       
01:38 - چهارشنبه 01 آذر 1396
کاخ سفيد از گفتگوي تلفني يک ساعته ترامپ و پوتين خبر داد سخنگوي وزارت خارجه آمريکا: این کشور براي تحريم کره شمالي با ۲۰ کشور گفتگو کرده است
کد خبر: ۵۲۱۵۱۱
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۶
روی خط خبر صبح دوشنبه؛
پزشکان و فیزیوتراپیست ها استفاده از کوله پشتی دو بندی را برای دانش آموزان مناسب تر می دانند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر پرهام پارسانژاد، فیزیوتراپیست و عضو انجمن فیزیوتراپی ایران با اشاره به در پیش بودن آغاز سال تحصیلی به خانواده ها توصیه کرد در تهیه کوله پشتی به نکات بهداشتی توجه کنند.
 
پارسانژاد گفت: در تهیه کفش مناسب هم لازم است نکاتی از قبیل پاشنه، کف و قوس آن رعایت شود.
این فیزیوتراپیست افزود: برخی از کتانی ها که از قوس و کفی مناسبی برخوردارند و به پنجه و انگشت ها فشار وارد نمی کنند، برای استفاده مناسبند. ضمن اینکه جنس کفش و کفی های آن هم اهمیت دارد و باید با داشتن حالت ارتجاعی، وزن شخص را به شکل مناسبی تحمل کند.
پارسانژاد درباره نحوه نشستن دانش آموزان پشت میز نیز گفت: ممکن است بچه ها زیاد به این موضوع توجه نکنند اما معلمان باید به این نکته دقت کنند و دانش آموزان را راهنمایی کنند.
وی وزن مناسب کوله پشتی را 10 تا 15 درصد کل وزن دانش آموز عنوان کرد و گفت: لبه بالایی کوله پشتی باید هم سطح شانه ها و لبه پائینی حدود 3 سانتیمتر بالای قوس کمر دانش آموز باشد.
این فیزیوتراپیست از معمان خواست در فواصل زمانی بین 10 تا 15 دقیقه یا لااقل دو مرتبه در طول کلاس از بچه ها بخواهند که بلند شوند و تحرک داشته باشند.
وی افزود: نیمکت هایی که پشتی ندارد از نظر ما مناسب نیستند، اما بهتر است بچه ها هنگام نشستن، تکیه کنند تا ستون فقرات حمایت شود و بخشی از وزن گرفته شود.
پارسانژاد گفت: در خصوص سر و گردن هم باید تا حد امکان از خم شدن خودداری شود. 
پارسا نژاد در پایان به خانواده ها توصیه کرد: در تغذیه بچه ها، همه میوه ها و سبزیجات، کلسیم، ویتامین D و نور آفتاب فراموش نشود. 

 
برچسب ها: دانش آموز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۱۷°