گفتگوی 18:30/ تدوین قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
05:45 - يکشنبه 05 فروردين 1397
در پایان سی و هفتمین اجلاس شورای حقوق بشرسازمان‌ ملل در ژنو ۵ قطعنامه ضد صهیونیستی تصویب شد شورای حقوق بشر در پایان ازجامعه بین‌المللی خواست فروش سلاح به رژیم‌صهیونیستی را متوقف‌ کند آمریکا: شورای حقوق بشر سازمان ملل فاقد اعتبار است آمریکا درپی تصویب ۵ قطعنامه ضد رژیم صهیونیستی در شورای حقوق بشر سازمان ملل تهدید کرد از این شورا خارج می شود هواپیماهای رژیم صهیونیستی اهدافی را در جنوب نوار غزه بمباران کردند با کانال شبکه خبر به روز باشید (پیام رسان سروش و ...) irinn_channel@
کد خبر: ۵۲۸۴۶۱
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۳
معاون تجاری سازی و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: مهمترین مسئله امروز این است که چگونه محصولات دانش بنیان را تجاری سازی و به بازار وارد کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر محمود شیخ زین الدین در گفتگوی 18:30 درباره طرح تدوین قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان گفت: این قانون در سال 89 در مجلس تصویب شد و یکی از نکات مهم این است که باید به فضای نوآورانه آن توجه شود و سیستم پویایی بین اینها طراحی شود و ما منتظریم که این طرح از مجلس بیاید.
 
او گفت: فعالیت ما طی 3 سال گذشته در سیستم عرضه بوده است نه در سیستم بازار و کالا و  تنها ارائه خدمات توانسته مشکل جامعه را حل کند.
 
به طور مثال، نوآوری در سیستم شرکت های دانش بنیان توانسته راندمان حمل و نقل را حل کند، بر این اساس یک تاکسی مسافت کمتری را طی می کند تا به مقصد مورد نظر خود برسد.
 
گفتگوی 18:30/ تدوین قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان 
او ادامه داد: امروزه بعضی از این شرکت های دانش بنیان دارویی، موفق به صادرات داروهای خود شده اند و توانستند 70 تا 80 میلیارد تومان معافیت مالیاتی بگیرند.
 
زین الدین تاکید کرد: اکنون مهمترین مسئله برای ما این است که چگونه محصولات دانش بنیان خود را وارد بازار کنیم که یکی از روش های تجاری سازی این محصولات، وضع قانون رفع موانع تولیدی و روش دیگر تدوین مصوبه صیانت از بازار بود که طی آن، دولت مکلف شد از تولیدات داخلی حمایت کند.
 
معاون ریاست جمهوری ادامه داد: شهریورماه در شورای اقتصاد طرحی به نام "پیوست فناورانه پروژه های بزرگ" مطرح شد که طی آن، گواهی انطباق و گواهی محصول هم صادر می شود که ویژگی محصول تولیدی را معرفی می کند که البته کارآفرینان باید بتوانند از عهده این رسالت بربیایند.
 

او گفت: بر این اساس، ما تفاهمنامه ای هم  با سازمان صدا و سیما داریم تا با تبلیغات بتوانیم مشکلات کالاهای دانش بنیان را حل کنیم.
 
خانم پور علیشاهی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دیگر میهمان برنامه، در ارتباط تلفنی با گفتگوی 18:30 اعلام کرد: یک قانون جدیدی در خصوص شرکت های دانش بنیان در  مجلس حال نگارش است.
گفتگوی 18:30/ تدوین قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان 
 
وی افزود: در زمان اصلاح ما شرایط ساختاری را تغییر می دهیم و برای شرکت های دانش بنیان باید ملاحظات بیشتری داشته باشیم.
 
 پور علیشاهی ادامه داد: یکی از دغدغه های ما این است که قوانینی که تصویب می شود، دست و پا گیر نباشد و طوری باشد که نیاز به آیین نامه نداشته باشد و شرکت های دانش بنیان باید بتوانند ادامه حیات ما را تامین کنند و ارائه مجوزها حمایت وزارت صنعت را همراه داشته باشد.
 
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت های دانش بنیان باید با ایجاد پل هایی راههای پیشرفت را هموار کنند.
 
وی افزود: انشاالله با کارشناسی دقیق تا پایان آبان ماه، این طرح به صحن علنی خواهد رفت.
 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۹°