صالحی: برجام قابل مذاکره مجدد نیست

irinn | وب سایت شبکه خبر

نسخه آزمایشی       
16:06 - يکشنبه 30 مهر 1396
معاون وزیر خارجه روسیه: مسکو در هیچ مذاکره ای درخصوص اصلاح برجام شرکت نخواهد کرد ریابکوف: هرگونه تغییر در برجام ممکن است منجر به از بین رفتن این توافق شود سامی ابوزهری، از سران حماس: حمایت صریح و روشن از مقاومت فلسطین وجه تمایز ایران با دیگران است ارتش سوریه در ادامه پیشروی خود در دیرالزور، بزرگترین میدان نفتی سوریه را به کنترل خود درآورد وزیر خارجه آمریکا با پادشاه عربستان در ریاض دیدار کرد تیلرسون، پیگیری قرارداد تسلیحاتی با عربستان ، مقابله با قدرت دفاعی و نفوذ منطقه ای ایران و تلاش برای حل بحران در روابط ریاض - دوحه را مهمترین اهداف سفرش به منطقه اعلام کرده است مرکز ثبت خشونت های مسلحانه در آمریکا: در ۸۷ تیراندازی در شبانه روز گذشته در ایالت های مختلف، ۲۲ تن کشته و ۷۵ نفر زخمی شدند
کد خبر: ۵۲۹۶۹۲
تاریخ انتشار: جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با تاکید بر اینکه همه طرفها باید به برجام پایبند باشند، گفت: برخی می خواهند که برجام در ابعاد فنی مجددا مورد مذاکره قرار گیرد، اما این توافق قابل مذاکره مجدد نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از فارس، صالحی که برای شرکت در کنفرانس بین المللی منع گسترش سلاح های هسته ای به رم سفر کرده است، در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما در رم با تاکید بر اینکه همه طرفها باید به برجام پایبند باشند، گفت: برخی می خواهند که برجام در ابعاد فنی مذاکره مجدد شود، اما قابل مذاکره نیست و ما گفتیم و همه حتی وزیر خارجه روسیه، سخنگوی اتحادیه اروپا و خانم موگرینی و چین هم تاکید داشتند که برجام دیگر قابل مذاکره مجدد نیست.
وی تصریح کرد: اگر آمریکا از برجام خارج شود و دیگر کشورها از آن پیروی کنند، قطعا برجام به هم خواهد ریخت. اما اگر فقط آمریکا از برجام خارج شود باید هیئت نظارت بر برجام کشورمان در این خصوص تصمیم بگیرد.
صالحی افزود: بهترین راه، پایبندی به برجام است، زیرا این توافق در جهت مسایل و تفاهمات بین المللی و هم در جهت مسایل منطقه و تقویت رژیم منع گشترش، مفید و موثر است. اگر برجام به هم بخورد، تناقضات فراوانی از جمله بحث کره شمالی ایجاد خواهد شد. اکنون پیشنهاد شده که مسئله کره شمالی با مذاکره و دیپلماسی حل شود. بنابراین اگر جایی که توافق شده است به آن پایبند نباشند چه استناد و استدلال و توجیهی باقی می گذارند تا بخواهند کره شمالی را تفهیم کرده و راضی کنند تا وارد مذاکره شود. قطعا آنها می گویند که یک مدل وجود داشت که بهم خورده است.
رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: توصیه ما پایبندی به برجام است و مذاکره مجدد از نظر ایران قابل قبول نیست و بارها مسئولان ما از جمله رئیس جمهوری و وزیر خارجه اعلام کرده اند که به هیچ وجه دوباره مذاکره نخواهیم کرد.
  وی همچنین با بیان اینکه به دعوت مقامات ایتالیایی برای حضور در کنفرانس خلع سلاح به رم سفر کرده است، گفت: در این نشست شخصیت های مهم جهان سیاست، فرهنگ و فنی حقوقی حضور دارند و با آنها درباره برجام نیز صحبت می کنیم.
صالحی افزود: ما در این سفر از برخی از مراکز علمی و تحقیقات ایتالیا مانند مرکز پزشکی بزرگ هسته ای "ای ان اف ان" و "سی ان ای او" بازدید خواهیم کرد. این سمینار دو روزه که از روز دوشنبه آغاز می شود، توسط آکادمی ملی "لینچئی" و با همکاری مرکز تحقیقات مشترک کمیسیون اروپا و همکاری ریاست جمهوری ایتالیا، وزارت امور خارجه، وزارت علوم و تحقیقات و دانشگاه سوم رم برگزار خواهد شد و صالحی قرار است روز سه شنبه در این سمینار سخنرانی کند.
رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان همچنین در سفر به رم با "والریا فدلی" وزیر علوم، تحقیقات و دانشگاه ها دیدار و گفت وگو می کند و روز جمعه از یک مرکز پزشکی هسته ای درمان سرطان در شهر پاویا در شمال ایتالیا بازدید بعمل می آورد.
  صالحی، برای شرکت در کنفرانس« همکاری های بین المللی برای تقویت ایمنی، امنیت، و عدم گسترش سلاح های هسته ای» در رم امروز در صدر هیاتی وارد پایتخت ایتالیا شد. 
 این نشست دو روزه که از روز دوشنبه آغاز می شود، توسط آکادمی ملی" لینچئی" و با همکاری مرکز تحقیقات مشترک کمیسیون اروپا و ریاست جمهوری ایتالیا، وزارت امور خارجه، وزارت علوم و تحقیقات ایتالیا در رم برگزار خواهد شد. 
این کنفرانس بین المللی به مناسبت شصتمین سالگرد تاسیس آژانس بین المللی انرژی هسته ای و پیمان " EURATOM" در باره همکاری های بین المللی، علمی و فنی در زمینه امنیت و منع گسترش هسته ای با حضور ده ها شخصیت مهم بین المللی از جمله "یوکیا آمانو" مدیر کل آژانس هسته ای و "فدریکا موگرینی" مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا و سیاست امنیتی کمیسیون اروپا برگزار می شود و طی آن نزدیک به 40 سخنران از چهار قاره اروپا، آسیا، آفریقا و آمریکا سخنرانی خواهند کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰°    ۲۳°