گفتگوی 18:30/ بلاتکلیفی سهام عدالت

irinn | وب سایت شبکه خبر

14:24 - دوشنبه 27 آذر 1396
وزارت خارجه روسیه: حدود ۲۰۰ بمب آمریکایی در اروپا مستقر شده است؛ آمریکا تسلیحات هسته ای خود را از خاک اروپا خارج کند ­­­­­ گاردین: سوء استفاده جنسی از کودکان در انگلیس در مقایسه با دو سال پیش، حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است ‌اعضاي کميسيون شهري هلسينکي پایتخت فنلاند به اختصاص فضا براي احداث مسجد به بهانه ترویج افراطی گری راي منفي دادند شرکت خودروسازي تويوتا ژاپن اعلام کرد تا سال ۲۰۲۰ بيش از ۱۰ مدل خودروي برقي در بازار عرضه خواهد کرد لغو ۱۷۰ پرواز در فرودگاه فرانکفورت آلمان به علت بارش برف در ۵۶ تيراندازي در ۲۴ ساعت گذشته در ايالت هاي مختلف آمريکا ۱۸ نفر کشته و ۳۵ نفر زخمي شدند
کد خبر: ۵۳۰۰۸۹
تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۱
اولین مرحله از سود سهام عدالت که قرار بود از آخر شهریور به حساب مردم واریز شود همچنان بلاتکلیف مانده است چراکه مجلس در نامه ای به رئیس جمهور خواستار جلوگیری از پرداخت نقدی سود سهام شده و معتقد است که سهام عدالت دردی از مردم دوا نمی کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس سازمان خصوصی‌سازی از احتمال بازگشت بخشی از مالکیت سهام عدالت به دولت در صورت عدم واریز مابقی مبلغ سهام خود خبر داد. 
 محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ارتباط تلفنی با برنامه در پاسخ به اینکه چرا شما و آقای تاجگردون، رؤسای کمیسیون های اقتصادی و برنامه و بودجه مجلس، اخیرا در نامه ای به رئیس جمهور خواستار ‎جلوگیری از پرداخت نقدی سود سهام عدالت شدید؟ گفت: سهام عدالت از سال 84 مردم را درگیر کرده است و هنوز هم بلاتکلیف است و نه می تواند در راستای کمک به مشکلات مردم باشد و نه کمکی به اقتصاد کشور و هیچ دردی از خانواده ها دوا نمی کند.
پور ابراهیمی افزود: نامه به رئیس جمهور در راستای پرداخت به مردم بود و به هر دارنده برگه سهام عدالت، مبلغ کمی تعلق می گرفت و ای کاش می توانست در اشتغال کشور موثر باشد.
وی ادامه داد: در مورد آزادسازی سهام عدالت هنوز تصمیم گیری قطعی صورت نگرفته است و در اقتصاد خانواده هم بی تاثیر بوده است.
پور ابراهیمی گفت: به دلیل اینکه 10 سال از طرح سهام عدالت گذشته است، مردم می توانند از بی تاثیر بودن این طرح شکایت کنند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: عدد ما بین 3 تا 5 هزارتومان سود برای هر نفر است که در یک خانواده 5 نفره 15 هزارتومان می شود نه 150 هزارتومان.
پورابراهیمی در خاتمه تاکید کرد: اولویت مردم دریافت برگه سهام عدالتی است که بتوانندحق خود را دریافت کنند.  
 
پوری حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان خصوصی سازی نیز در ارتباط تلفنی با گفتگوی 18:30 امروز گفت: تا پایان مهر ماه مردم می توانند با واریز 468 هزار تومان در سامانه خصوصی سازی سهام عدالت ثبت نام کنند.
گفتگوی 18:30/ بلاتکلیفی سهام عدالت 
نخستین سود سهام عدالت تا هفته آینده واریز می شود و برای هر مشمول مبلغ 532 هزار تومان سود در نظر گرفته شده است و اگر فرد آورده نقدی بیاورد، سود هم به آن افزوده می شود.
پوری حسینی گفت:  80 درصد مشمولین از صورتحساب خود مطلع هستند و کسانی که تمایل به دریافت سود دارند، تا دیروز 12 یا 13 میلیارد تومان پرداخت کرده اند.
معاون وزیر و رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: کسانی که تاکنون در سامانه ثبت نام نکرده اند دیگر فرصت ندارند.
وی افزود: تاکنون بیش از 49 میلیون نفر ثبت نام کرده اند اما حدود 32 میلیون نفر ثبت نام نکرده اند و دیگر اجازه ثبت نام ندارند تا به این ها رسیدگی شود و شاید مرحله بعدی برای ثبت نام اعلام شود.
پوری حسینی ادامه داد: سود سهام این حساب ها از اول مرداد باید پرداخت می شد اما مبلغ قابل توجهی نبود و انشاالله در اولین فرصت و به مرور زمان به مشمولین پرداخت خواهد شد.
رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: قانونگذار گفته بود 10 سال باید برای تاثیر سهام صبر کرد و ما 10 سال را صبر کردیم و 49 میلیون نفر را راهنمایی کردیم و فکر نمی کنم کسی منکر پیچیدگی این طرح شود.
او ادامه داد: سازمان خصوصی سازی یک مجری است و تصمیم گیرنده مجلس است و سازمان خصوصی سازی موظف شد سود سهام را به مشمولین بپردازد و ما دقیقا این طرح را اجرا می کنیم.
یک میلیون سهم دو دهک اول را کنار گذاشته ایم و منتظر قانون آنها هستیم و اگر به هر دلیلی قانون تاکنون تصویب نشده، حداقل سود سهام را به مردم می رسانیم اما اینکه سود سهام ناچیز است باید گفت: برای هر یک میلیون 150 هزار تومان در نظر گرفته شده است که این مبلغ برای یک خانواده 5 نفره روستایی بسیار قابل توجه است.
پوری حسینی ابراز امیدواری کرد که قانونگذاران هرچه زودتر قانون لازم را تصویب کنند تا حق مردم زودتر پرداخت شود.
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۴°