گفتگوی18:30/توقف شماره‌گذاری 8 خودروی داخلی

irinn | وب سایت شبکه خبر

14:29 - دوشنبه 27 آذر 1396
معاون اول رئيس جمهور در جلسه بررسي مسائل و مشكلات بانكي: بانك ها ضمن رعايت مقررات، در پرداخت تسهيلات به واحدهاي توليدي سختگيري نكنند ­­­­­رئیس پلیس راهور ناجا: در ۷ ماه منتهی به آبان با ۴ میلیون خودروی فاقد معاینه فنی برخورد شده است سردار مهری: ۷/۷ درصد خودروهای کشور معادل یک میلیون و ۳۵۰ هزار دستگاه فرسوده هستند
کد خبر: ۵۳۰۴۶۲
تاریخ انتشار: يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۴
جانشین معاونت فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا اعلام کرد: 4 کارخانه خودروساز داخلی، شماره گذاری خودروهای آنها به خاطر پرمصرف بودن سوختشان متوقف شده است که شامل 8 خودرو می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سرهنگ جعفر دوست جانشین معاونت فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا در گفتگوی 18:30 امروز گفت: خودداری خودروسازان از اسقاط خودروهای فرسوده باعث شده تا خودروهای جدید شماره گذاری نشوند.
 
وی افزود: 4 کارخانه مدیران خودرو، کرمان خودرو، ایران خودرو و کارمانیان شماره گذاری خودروهای آنها به خاطر پرمصرف بودن سوختشان متوقف شده است که شامل 8 خودرو می شود.
 گفتگوی18:30/توقف شماره‌گذاری 8 خودروی داخلی
سرهنگ جعفر دوست ادامه داد: بر اساس مصوبه مجلس، در بحث خودرو وارداتی و وانت مشکل نداریم، اما بیشترین مشکل ما در مورد سواری تولید داخل است.
 
او گفت: خودروهایی که بین 8 تا 8/5 لیتر مصرف دارند از ابتدای سال 97 تاریخ اسقاط آنهاست، ولی سواری هایی که مصرف آنها از 8/5 لیتر بیشتر است باید تاکنون اسقاط می شدند و زمان مصوبه اینها 24 مرداد 96 بوده است که 15 روز بعد از مصوبه لازم الاجراست.
 
 
 سرهنگ جعفر دوست تاکید کرد: برای پلیس راهور مصوبه هیئت دولت لازم الاجراست و اگر در مصوبات با قانون مغایرتی مشاهده کند، باید به هیئت دولت اعلام کند، ما فعلا نه نامه ای از وزارت صنعت و معدن دریافت کردیم و نه از هیئت وزیران، تا فرایند اصلاح مصوبات متوقف شود.
 
وی ادامه داد: این مصوبه جهت کاهش آلایندگی هوا و کاهش مصرف سوخت است که مصوبه ای بجا بوده است و تا زمانی که این مصوبه اصلاح یا تعدیل نشود ما موظفیم بر اساس قوانین موضوعه عمل کنیم؛ زیرا باید پاسخگوی نهادهای نظارتی باشیم که چرا قصور داشتیم و  در زمان موردنظر اسقاط ها را نکردیم.
 
سرهنگ جعفر دوست در خاتمه یادآور شد: خودروسازان در خصوص لازم الاجرا شدن ترمز ABS و  ایربگ که سلامت و ایمنی سرنشینان خودرو را تضمین می کند، مقاومت می کنند، که البته باید بررسی شود.
 
احمد نعمت بخش رئیس انجمن خودرو سازان دیگر میهمان برنامه در بخشی از این گفتگو گفت: متاسفانه این مصوبه در اواخر دولت یازدهم بر اساس پیشنهاد ستاد حمل و نقل و سوخت مصوب شده است و بدون هماهنگی وزارت صنعت و معدن صورت گرفته است. در آخرین جلسه با آقای نعمت زاده، قرار شد این طرح امضا نشود تا خودروهای داخلی گران نشوند.
 گفتگوی18:30/توقف شماره‌گذاری 8 خودروی داخلی
او سپس از اداره راهور درباره اینکه از قوانین گذشته تبعیت نمی کند، انتقاد و تصریح کرد: وقتی مجلس مغایرت قانونی یک مصوبه را اعلام می کند باید طبق روال گذشته عمل شود.
 
وی همچنین از بوروکراسی موجود در هیئت دولت انتقاد کرد و افزود: وقتی مصوبه ای در هیئت دولت به تصویب می رسد، اگر با قانون مغایرت داشته باشد، یک نسخه اش به اداره تنقیح قوانین می رود.
 
رئیس انجمن خودرو سازان همچنین در آستانه هفته نیروی انتظامی، ازاین ارگان نیز انتقاد کرد و مدعی شد که آنها از قوانین تمکین نمی کنند.
 وی افزود: متاسفانه به دلیل اینکه نیروی انتظامی ناحق جلوی شماره گذاری را می گیرد، درنظر داریم آئین نامه خدمات بعد از فروش را اصلاح کنیم و دیگر جریمه تاخیر نمی دهیم.
 
نعمت بخش در خاتمه تاکید کرد: اسقاط هر خودرو مقابل تحویل یک خودرو، قیمت خودرو را بالا می برد؛ که این به صلاح اقتصاد کشور نیست.
 
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۴°