پاسخ ایران به تروریستی نامیدن سپاه قاطع و کوبنده خواهد بود

irinn | وب سایت شبکه خبر

نسخه آزمایشی       
13:54 - يکشنبه 30 مهر 1396
­­رئیس کل بیمه مرکزی: نرخ بیمه شخص ثالث برای رانندگان حادثه ساز و خطر آفرین تا ۳۰ درصد بیشتر از سایر رانندگان می شود همتی: پیش از این اگر کسی ۷ تا ۱۰ سال تخلف نداشت، با یک بار تصادف تمام تخفیف ها از بین می رفت ولی در قانون جدید بخشی از تخفیف ها از بین می رود بزرگترين و مجهزترين مرکز کانون حرکات اصلاحي و ارزيابي ناهنجاري اسکلتي کشور در بجنورد به بهره برداري رسيد دارندگان سهام عدالت تا ساعت ۲۴ امشب فرصت دارند بدهی اقساط سهام عدالت خود را تسویه کنند مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران امروز در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می شود مهلت تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ساعت ۲۴ امشب پایان می یابد پخش سخنان حجت الاسلام سید علی خمینی ۱۷:۳۰ امروز ؛ شبکه خبر تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر: irinn_channel@
کد خبر: ۵۳۰۵۴۵
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
سخنگوی وزرات امور خارجه گفت: در صورتی که آمریکا نام سپاه پاسداران در لیست گروه تروریستی قرار بدهد پاسخ ایران قاطع و کوبنده خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سخنگوي وزارت امور خارجه در نشست خبری درباره احتمال قرار دادن سپاه در فهرست گروه هاي تروريستي از سوي آمريكا گفت: اميدوارم هيئت حاكمه آمريكا اين خطاي راهبردي را انجام ندهد چون در اين صورت پاسخ ايران كوبنده، قاطع وسخت خواهد بود.
 
بهرام قاسمي در نشست خبري امروز با خبرنگاران در پاسخ به سوالي دراين باره گفت: اگر آمريكا اين كار را انجام دهد بايد تبعات آن را هم بپذيرد و اميدواريم هيات حاكمه آمريكا در اين جهت گام برندارند.
 
وي همچنين تصريح كرد: در ادامه ايران هراسي و تلاش هايي كه توسط رژيم صهيونيستي و برخي از كشورهاي منطقه انجام مي شود همتراز قرار دادن برنامه هسته اي ايران با كره شمالي از اصل نادرست است‌.

قاسمي در پاسخ به سوالي درباره سوريه هم گفت : مذاكرات كارشناسي در حال اجراست و تا آستانه هفت به نتيجه مي رسيم مواضع ما با تركيه و روسيه درحال هماهنگي است روند همكاري ها را داريم و همديگر را درجريان امور قرار خواهيم داد.

وي در پاسخ به سوالي درباره فعاليت هاي اقتصادي سفارتخانه ها نيز گفت: ما مي توانيم در آينده ظرفيت جذب تكنولوژي و منابع مالي را در برخي از كشورها فعال تر كنيم اما وضع موجود مطلوب نيست و اميدوارم با محقق شدن ساختار جديد وزارت خارجه در اين مسير گام بر داريم اما اين موضوع را كه الان سفارتخانه ها در زمينه اقتصادي فعال نيستند قبول ندارم.

قاسمي درباره محكوميت دري اصفهاني هم تصريح كرد: آنچه توسط سخنگوي قوه قضاييه مطرح شد متين است اما اين فرد چندين دهه براي ارگان هاي جمهوري اسلامي ايران فعاليت داشته و در برخي نشست هاي كارشناسي برجام فعال و بازگشت 1/7 ميليارد يورو كار وي بوده است.
 
وي افزود: وظيفه وزارت خارجه كنكاش در روابط پنهان افراد نيست ولي چون وي را متخصص روابط بانكي معرفي كرده بودند در برخي جلسات از حضورش به عنوان كارشناس استفاده شد اما وي عضو ستاد برجام و وزارت خارجه نبوده است.
 
سخنگوي وزارت امور خارجه همچنین گفت: سفير ايران در ميانمار به تهران فراخوانده شده است .
بهرام قاسمي در ادامه نشست خبري خود در پاسخ به سوالي درباره اقدامات ايران در كمك به مسلمانان ميانماري افزود: در خصوص ميانمار وزارت خارجه فعاليت هايي در قالب تماس ها در نشست آستانه و سفر رئيس جمهور به نيويورك و نيز ارسال كمك هاي انسان دوستانه داشته است و امروز هم يك محموله ارسال مي شود.
 
وي اضافه كرد: هدف از برخي سفرها هم فشار بر دولت ميانمار براي ارسال مستقيم كمكهاست و سفير ما در ميانمار به تهران فراخوانده شد تا آخرين وضعيت ميانمار تشريح شود ايشان سفري به قم داشتند تا وضعيت ميانمار را براي مراجع محترم تقليد تشريح كنند.
قاسمي گفت : ما ارتباط خوبي با مراجع عظام در اين زمينه داريم و همكاري هاي لازم در حوزه فرهنگي انجام مي شود.
وي در پاسخ به سوال ديگري درباره سفر امروز نخست وزير ارمنستان به ايران هم گفت : آنچه مهم است اينكه سفر نخست وزير ارمنستان پيرامون روابط دو جانبه و حوزه قفقاز انجام خواهد شد اين حوزه مهم و استراتژيك است  و ما با تمام كشورهاي اين حوزه رابطه داريم و همين امروز كميسيون مشترك ايران و گرجستان با حضور وزير تعاون كار و رفاه اجتماعي در جريان است.
 
سخنگوي وزارت خارجه در پاسخ به سوال ديگري در باره خانم قدوسي كه در استراليا بازداشت شده است افزود: ايشان به خاطر برخي اقدامات كه در حوزه دور زدن تحريم ها انجام داده در وضعيت بدي در بازداشت است و دولت امريكا خواستار استرداد وي است متاسفانه دولت آمريكا تعدادي از شهروندان ايراني را به همين دلايل واهي تحت تعقيب قرارداده ولي وزارت امورخارجه با تمام توان پيگير آزادي خانم قدوسي است.

وي در پاسخ به سوال ديگري درباره واكنش ايران به قطع همكاري هاي رنو در صورت خروج آمريكا از برجام تصريح كرد : بايد صبر كرد تا ببينيم چه پيش مي آيد دولتهاي اروپايي به شدت در برابر اقدامات آمريكا ايستاده اند ولي در حوزه سياست خارجي بايد منتظر بود.
قاسمي در پاسخ به سوالي درباره تغيير مواضع ايران در حوزه هسته اي هم گفت: ما هيچ تغيير موضعي در مسايل برجام نداده ايم و مسائل موشكي هم در حوزه دفاعي است و تناقضي با قطعنامه 2231 ندارد و اجازه ورود و دخالت به هيچ كشوري را در مسائل دفاعي خود نخواهيم داد.
وي همچنين در پاسخ به اين سوال كه آيا در سفر ظريف به منطقه كردستان پيامي رد و بدل شد تصريح كرد:
هيچ پيامي رد و بدل و مذاكره اي نشد فقط در آغاز مراسم هواپيماي حامل وزير امور خارجه وارد فرودگاه شد و دكتر ظريف در مراسم شركت وسپس منطقه را ترك كردند.
 
قاسمي در پاسخ به سوالي در خصوص آزادي هاي اعطاشده به زنان در عربستان هم گفت : اين سياست داخلي عربستان است اما اگر حقي كه به بخش بزرگي از مردم عربستان داده مي شود كاري تبليغاتي براي ترميم چهره مخدوش عربستان در مجامع بين المللي در شرايط كنوني نباشد بايد از آن استقبال كرد.
 
وي در پاسخ به سوالي درباره سفر معاون حقوقي و معاون آسيايي و اقيانوسيه وزارت خارجه به افغانستان هم گفت: اين سفر با هدف پيگيري  بحث آب و مسائل سياسي انجام شد و ما سه كميته ديگر هم داريم كه بر سر تاريخ تشكيل آنها مشغول رايزني هستيم اين نشست ها مي تواند دستاوردهاي خوبي داشته باشد كه نتايج ان اطلاع رساني خواهد شد. 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰°    ۲۲°