گفتگوی 18:30/ آموزش 500 مهارت در طرح " ایران مهارت "

irinn | وب سایت شبکه خبر

22:56 - يکشنبه 26 آذر 1396
شوراي امنيت سازمان ملل فردا درباره پيش‌نويس قطعنامه پيشنهادي مصر مبني بر لغو تصميم آمريکا درخصوص قدس رای گیری می کند تشکل های فلسطینی برگزاری تظاهرات روز خشم در کرانه باختری و غزه را برای فردا خواستار شدند معترضان به تصمیم دولت آمریکا ضد قدس با تظاهرات در پایتخت کشورهای الجزایر، اندونزی ، آمریکا ، هند ، سرینگر کشمیر و کراچی پاکستان با مردم فلسطین اعلام همبستگی کردند پلیس فرانسه اجازه نداد معترضان ضد آمریکایی به سمت سفارت آمریکا در پاریس بروند رئیس دفتر سیاسی حماس: تصمیم ترامپ علیه قدس عملی نخواهد شد اسماعیل هنیه : قدس، عربی و اسلامی است و برای همیشه قضیه اول مسلمانان باقی خواهد ماند المنار: رسانه هاي رژيم صهيونيستي از اصابت موشک به يکي از شهرک هاي اطراف نوار غزه خبر دادند تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش: irinn_channel@
کد خبر: ۵۳۱۰۴۹
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۳
در طرح ایران مهارت، ۵۰۰ مهارت در آموزش و پرورش قرار است استفاده شود و این طرح برای دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و دوم نظری در ۲۰ جلسه برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عظیم محبی مدیرکل آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفتگوی 18:30 امروز گفت: موضوع مهارت و کارآفرینی مورد تاکید وزیر آموزش و پرورش است و بر اساس این رویکرد تفاهمنامه ای بین آموزش و پرورش و سازمان فنی و حرفه ای امضا سپس این تفاهمنامه اجرایی خواهد شد.
عظیم محبی ادامه داد: بر اساس این تحول تفکر و سبک زندگی و مهارت های زندگی آموزش داده می شود.در کار و فن آوری، ماموریت اصلی ما مهارت های کار و شغل است که آموزش داده می شود؛ در کنار آن ما فعالیت هایی مثل بازارچه کسب و کار را انجام دادیم همچنین ویژگی های خلاقیت و نوآوری حدود 2 میلیون دانش آموز را مورد سنجش قرار دادیم.
 گفتگوی 18:30/ آموزش 500 مهارت در طرح
او افزود: اجرای این طرح نیازمند همراهی همه مدیران و تحول فکری آنها در آموزش و پرورش است تا دانش آموزان بتوانند با آنها همراه شوند.
محبی گفت: این 500 ساعت که قرار است افزوده شود، بخشی از آن در ساعات درسی و بخشی دیگر خارج از برنامه درسی گنجانده خواهد شد. 
محبی گفت: ابتدا سعی داریم مدارس غیر دولتی در اجرای این طرح در اولویت قرار دهیم و بعد از تطبیق سازی مدارس به اقتضای فرهنگ منطقه خود، این طرح ها را اجرا خواهند کرد.
مدیرکل آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح کاد دانش آموزان در سال های گذشته مشابه این طرح بود ولی دانش آموز باید از مدرسه خارج می شد و شاید در محیط کار دچار آسیب می شد وگرنه از جهت آموزش مهارت آسیب نمی دید و چه بسا بعضی دانش آموزان اکنون از آن مهارت ها استفاده می کنند.
محبی گفت: این طرح در مدرسه و تحت نظارت مدیر مدرسه است و مهارت ها بطور کامل آموزش داده می شود؛ در نهایت پس از 4 سال، گواهی تاییدیه 120 تا 180 ساعته مهارت به دانش آموزان داده می شود که در بازار کار ارزش دارد.
مدیرکل آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: بخشی از بودجه این طرح را بانک ها و موسسات و بخشی را سازمان فنی و حرفه ای تامین می کنند و مابقی را اولیا در مدارس به عهده می گیرند.
 مجید تهرانیان مجری طرح ایران مهارت نیز گفت: این تفاهمنامه صلاحیت های شغلی برای آموزش دیدگان ایجاد می کند و 516 مهارت در 18 رشته آموزش داده می شود که انشاالله مورد استقبال مدارس قرار خواهد گرفت. مثلا در رشته های حسابداری، صنایع غذایی و گرافیک و الکترونیک انواع مهارت ها به دانش آموزان آموخته می شود.
گفتگوی 18:30/ آموزش 500 مهارت در طرح  
او در ادامه افزود: بحث گردشگری و گیاهان دارویی را هم داریم. در سازمان فنی و حرفه ای ما 10 هزار آموزشگاه داریم و 86 مربی زبده داریم که 6 ماه و 1200 ساعت کاری ارائه دادند.
تهرانیان ادامه داد: از اسفند سال گذشته ما استارت کار خود را زدیم و هر چند وقت یک بارشاهد یک شغل جدید هستیم و مهارت های جدیدی به برخی شغل ها افزوده می شود.
مجری طرح ایران مهارت افزود: ویژگی  این طرح این است که تمرکز در حوزه مهارت شکسته می شود و برحسب نیاز استان، مهارت تغییر می کند.
او افزود: مدیران باید علایق دانش آموزان را نیز کشف کنند و علاوه بر این، این ها مهارتهای کوتاه مدت هستند و استاندارد شغلی هم هستند که می توانیم تا 20 جلسه ادامه دهیم و اگر دانش آموز علاقمند شد، می تواند ادامه دهد. مثل آموزش نقاشی برجسته روی مس که اگر دانش آموزی علاقمند شد، می تواند پیگیری کند.
تهرانیان گفت: فنی حرفه ای تحت نظارت وزارت کار و امور اجتماعی است و از نظر جهانی معتبر است و آنها پودمانی که دریافت می کنند، نشانه دهها شایستگی است که می توانند در آزمون فنی حرفه ای شرکت کنند و گواهی معتبر دریافت کنند.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۳°