گفتگوی 18:30/ آموزش 500 مهارت در طرح " ایران مهارت "

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
08:00 - يکشنبه 05 فروردين 1397
تندباد در آذربایجان غربی و اردبیل به برخی تأسیسات زیربنایی، منازل مسکونی و چند خودرو خسارت زد بر اثر تندباد در آذریایجان غربی یک نفر جان باخت و ۸ نفر مصدوم شدند در اردبیل هم یک نفر جان باخت و یک نفر مصدوم شد تندباد در ارومیه موجب تخریب بخشی از دیوار باغ وحش و فرار تعدادی از حیوانات شد
کد خبر: ۵۳۱۰۴۹
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۳
در طرح ایران مهارت، ۵۰۰ مهارت در آموزش و پرورش قرار است استفاده شود و این طرح برای دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و دوم نظری در ۲۰ جلسه برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عظیم محبی مدیرکل آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفتگوی 18:30 امروز گفت: موضوع مهارت و کارآفرینی مورد تاکید وزیر آموزش و پرورش است و بر اساس این رویکرد تفاهمنامه ای بین آموزش و پرورش و سازمان فنی و حرفه ای امضا سپس این تفاهمنامه اجرایی خواهد شد.
عظیم محبی ادامه داد: بر اساس این تحول تفکر و سبک زندگی و مهارت های زندگی آموزش داده می شود.در کار و فن آوری، ماموریت اصلی ما مهارت های کار و شغل است که آموزش داده می شود؛ در کنار آن ما فعالیت هایی مثل بازارچه کسب و کار را انجام دادیم همچنین ویژگی های خلاقیت و نوآوری حدود 2 میلیون دانش آموز را مورد سنجش قرار دادیم.
 گفتگوی 18:30/ آموزش 500 مهارت در طرح
او افزود: اجرای این طرح نیازمند همراهی همه مدیران و تحول فکری آنها در آموزش و پرورش است تا دانش آموزان بتوانند با آنها همراه شوند.
محبی گفت: این 500 ساعت که قرار است افزوده شود، بخشی از آن در ساعات درسی و بخشی دیگر خارج از برنامه درسی گنجانده خواهد شد. 
محبی گفت: ابتدا سعی داریم مدارس غیر دولتی در اجرای این طرح در اولویت قرار دهیم و بعد از تطبیق سازی مدارس به اقتضای فرهنگ منطقه خود، این طرح ها را اجرا خواهند کرد.
مدیرکل آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح کاد دانش آموزان در سال های گذشته مشابه این طرح بود ولی دانش آموز باید از مدرسه خارج می شد و شاید در محیط کار دچار آسیب می شد وگرنه از جهت آموزش مهارت آسیب نمی دید و چه بسا بعضی دانش آموزان اکنون از آن مهارت ها استفاده می کنند.
محبی گفت: این طرح در مدرسه و تحت نظارت مدیر مدرسه است و مهارت ها بطور کامل آموزش داده می شود؛ در نهایت پس از 4 سال، گواهی تاییدیه 120 تا 180 ساعته مهارت به دانش آموزان داده می شود که در بازار کار ارزش دارد.
مدیرکل آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: بخشی از بودجه این طرح را بانک ها و موسسات و بخشی را سازمان فنی و حرفه ای تامین می کنند و مابقی را اولیا در مدارس به عهده می گیرند.
 مجید تهرانیان مجری طرح ایران مهارت نیز گفت: این تفاهمنامه صلاحیت های شغلی برای آموزش دیدگان ایجاد می کند و 516 مهارت در 18 رشته آموزش داده می شود که انشاالله مورد استقبال مدارس قرار خواهد گرفت. مثلا در رشته های حسابداری، صنایع غذایی و گرافیک و الکترونیک انواع مهارت ها به دانش آموزان آموخته می شود.
گفتگوی 18:30/ آموزش 500 مهارت در طرح  
او در ادامه افزود: بحث گردشگری و گیاهان دارویی را هم داریم. در سازمان فنی و حرفه ای ما 10 هزار آموزشگاه داریم و 86 مربی زبده داریم که 6 ماه و 1200 ساعت کاری ارائه دادند.
تهرانیان ادامه داد: از اسفند سال گذشته ما استارت کار خود را زدیم و هر چند وقت یک بارشاهد یک شغل جدید هستیم و مهارت های جدیدی به برخی شغل ها افزوده می شود.
مجری طرح ایران مهارت افزود: ویژگی  این طرح این است که تمرکز در حوزه مهارت شکسته می شود و برحسب نیاز استان، مهارت تغییر می کند.
او افزود: مدیران باید علایق دانش آموزان را نیز کشف کنند و علاوه بر این، این ها مهارتهای کوتاه مدت هستند و استاندارد شغلی هم هستند که می توانیم تا 20 جلسه ادامه دهیم و اگر دانش آموز علاقمند شد، می تواند ادامه دهد. مثل آموزش نقاشی برجسته روی مس که اگر دانش آموزی علاقمند شد، می تواند پیگیری کند.
تهرانیان گفت: فنی حرفه ای تحت نظارت وزارت کار و امور اجتماعی است و از نظر جهانی معتبر است و آنها پودمانی که دریافت می کنند، نشانه دهها شایستگی است که می توانند در آزمون فنی حرفه ای شرکت کنند و گواهی معتبر دریافت کنند.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۹°