تاکید ستاد اربعین به برخورد با تخلف در حمل و نقل جاده ای و هوایی

irinn | وب سایت شبکه خبر

نسخه آزمایشی       
14:06 - دوشنبه 29 آبان 1396
رئیس پلیس راهور: ثبت مکانیزه تخلفات موتور سیکلت ها در تهران از اول آذر ۹۶ اجرا می شود هواشناسی: بارش ها از امروز تا چهارشنبه در غرب کشور از جمله مناطق زلزله زده کرمانشاه شدت می گیرد هواشناسی درباره آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در این مناطق هشدار داد در برخی مناطق جنوب غرب، گرد و خاک پدیده غالب خواهد بود هواشناسی: دمای هوا در استان های حاشیه دریای خزر امروز و فردا افزایش می یابد خلیج فارس امروز مواج است؛ شناورهای سبک از تردد خودداری کنند هوای تهران، کرج، اراک و اصفهان برای گروه های حساس، ناسالم است تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش: irinn_channel@
کد خبر: ۵۳۸۱۱۹
تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۱
تیتر امشب؛
ستاد اربعین اعلام کرد: با هرگونه تخلف درباره بلیت هواپیما، اتوبوس ها و هزینه پارکینگ ها برخورد می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
کشاورزیان رئیس کمیته حمل و نقل ستاد اربعین گفت: پیش بینی می شود بالغ بر 2 میلیون و پانصد هزار نفر در مراسم اربعین شرکت کنند. تا این لحظه بیش از 2 میلیون روادید صادر شده است.
  او درباره افزایش قیمت اتوبوس ها و هواپیمایی در این ایام گفت: اتوبوسرانی چندسالی است که با توجه به تورم معمولا سالی یکبار بلیت را گران می کنند. بهمن 93 و شهریور 95 افزایش قیمت بلیت اتوبوس را داشته ایم و بیست ماهی است که افزایش قیمت نداشته ایم.
 
کشاورزیان گفت: بیش از یک میلیون و ششصد هزار نفر از مرزها خارج شده اند و با توجه به اینکه حدود 200 هزار نفر به کشور برگشته اند بنابراین بیش از 80 درصد اتوبوس ها باید خالی برگردند که افزایش قیمت داشته ایم. با توجه به توقف اتوبوس ها در مرزها و برگشت یک سر خالی اتوبوس ها، توقف در گره های ترافیکی است که موجب شده قیمت اتوبوس دو برابر شود.
 او تاکید کرد: تاکنون گزارشی مبنی بر افزایش بیش از مقدار تعیین شده در حمل و نقل اتوبوسرانی نداشته ایم اما اگر گزارش شود حتما برخورد خواهد شد.
 تیتر امشب
 او افزود: در سفرهای هوایی معمولا در هر سفر رفت و برگشت داریم اما در ایام اربعین بیشتر پروازها تقریبا خالی یا با تعداد کم مسافر برمی گردند. همچنین هزینه ها در فرودگاه نجف افزایش داشته است. قیمت ارز نیز افزایش داشته است که مجموعه این عوامل موجب شده است که قیمت هواپیما دو برابر زمان عادی افزایش داشته باشد. 
 
 او افزود: برای افزایش قیمت بلیت هواپیما اگر کنترلی نداشته باشیم امکان افزایش بیش از یک میلیون و دویست هزار تومان نیز خواهد بود. بنابراین اگر شکایتی باشد حتما رسیدگی خواهد شد. او افزود: تعداد اندکی تذکر گرفته اند که در صورت تکرار لغو مجوز آژانس هوایی را به همراه خواهد داشت.

افشانی رئیس کمیته زیرساخت ستاد اربعین دیگر مهمان برنامه گفت: به نمایندگی از ستاد زیرساخت از استانداران مرزی و مدیران و همکاران تشکر می کنیم. 87 کیلومتر مسیر ایلام به مهران چهارخطه و دو بانده شده است و اقدامات خوبی در زمینه ترافیک انجام شده است. ما قول داده بودیم که حداکثر تا 5 الی 9 آبان این کار انجام شود که انجام شد.
 
 او افزود: منطقه چزابه اول مین روبی شد چون بیشتر این مسیرها مناطق جنگی بوده اند اما هیچ نقطه ای در مسیر نداریم که مسدود باشد.
 تیتر امشب
افشانی در ادامه درباره نرخ پارکینگ ها گفت: چهارصد هکتار پارکینگ با ظرفیت بیش از 160 هزار خودرو آماده شد که به ازای هر شبانه روز پارک خودرو 5 هزار تومان دریافت می شود که  شامل هزینه نگهبانی و آب و برق و خدمات رسانی و امنیت می باشد.پارکینگ های بخش خصوصی نیزظرفیت 40 هزار خودرو دارند که توصیه شده ابتدا پارکینگ های خصوصی پر شود.
 
 او در ادامه درباره وضعیت هوا گفت: احتمال بارندگی داریم اما با توجه به زیرساخت های لازم که انجام شده است مشکل زیادی برای پارکینگ ها در زمینه آبگرفتگی و صدمه ماشین ها نخواهیم داشت.
 
سلیمانی استاندار ایلام در ارتباط تصویری گفت: در زیرساخت ها تحول چشمگیری داشته ایم. جاده ها سه خطه و چهارخطه شده است، از لحاظ مدیریت جمعیت هماهنگی و همدلی خوبی داشته ایم و از ورود زواری که مدارک قانونی ندارند جلوگیری کردیم.

شریعتی استاندار خوزستان نیز در ارتباط تصویری درباره تردد زائران و میزان خدمات رسانی گفت: در هر دو مرز شلمچه و چزابه تردد روان است و مشکل خاصی نداریم.
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۸°