روی خط خبر/ افزایش سه ساعته درس تربیت بدنی در مدارس

irinn | وب سایت شبکه خبر

نسخه آزمایشی       
14:05 - دوشنبه 29 آبان 1396
وزارت دفاع آمریکا در گزارشی از بیش از ۶ هزار آزار جنسی در سال ۲۰۱۶ در پایگاه‌های نظامی آمریکا خبر داد دومای روسیه به آمریکا درباره ارسال سلاح به اوکراین هشدار داد دادگاه عالی فدرال عراق، به صورت رسمی حکم غیرقانونی بودن همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان را از این کشور صادر کرد در پی وقوع زمین لرزه ۷ ریشتری در شرق استرالیا هشدار سونامی صادر شد حادثه رانندگی در جنوب پاکستان ۱۷ کشته و ۶ زخمی برجا گذاشت
کد خبر: ۵۳۸۴۶۷
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش از کمبود بیش از سه هزار معلم با افزایش ساعت درس تربیت بدنی خبر ‏داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حمیدی در برنامه روی خط خبر این شبکه با بیان اینکه برخی از کمبودها با افزایش درس تربیت بدنی ناشی از بی توجهی به این درس است گفت: خوشبختانه کمبودی که در این خصوص اعلام شده به لحاظ توجه آموزش و پرورش و دولت به بحث تربیت بدنی کودکان و نوجوانان و نوجوانان جبران شده است. 
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش اظهار کرد: سالهای زیادی بود که دانش آموزان کلاس یازدهم یا سوم قدیم؛  درس تربیت بدنی شان یک ساعت بود و همچنین،  دانش اموزان پیش دانشگاهی همه دورس را داشتند و چون برای دانشگاه آماده می شدند درس تربیت بدنی در این مقطع و پایه وجود نداشت.
حمیدی در ادامه افزود: خوشبختانه با  پیگیری ها و نگرش آموزش و پرورش و با توجه به سند تحول که بر اساس بحث شادابی مدارس، شایستگی ها، سلامت، مهارت آموزی را مد نظر قرار داده و ساعت زیستی بدنی را  یکی از ساعت های تربیت بدنی در سند تحول مد نظر و قابل اجرا است. 
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گفت: وقتی در سند تحول این برنامه قابل اجرا می شود خود به خود دورسی از جمله تربیت بدنی مورد توجه قرار می گیرد و  خوشبختانه سه ساعت افزایش یافته است.
وی افزود: در مجموع کلاس ها 21 ساعت بود، اما  از سال گذشته 24 ساعت کلاس تربیت بدنی داشته ایم و اضافه شدن این سه ساعت باعث کم شدن سایر دورس شده و به تربیت بدنی افزوده شده است.
وی ادامه داد: در مجموع  این نیاز جدید و سه هزار کمبود معلم به لحاظ توجه آموزش و پرورش به افزایش ساعت درس تربین بدنی است و وقتی درس تربیت بدنی افزوده می شود با نیاز جدید مواجه می شویم و راهکارهایی برای کمبود آن و پوشش آن در نظر  گرفته ایم.
 معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش افزود: خوشبختانه آموزش و پرورش  راهکارهای خوبی در این خصوص از جمله سهمیه استخدام معلمین تربیت بدنی در آزمون سراسری که گرفته می شود( ماده 28 ) و از طریق آزمون سراسری وارد و سهیمه تربیت بدنی به لحاظ نیاز جدیدافزایش داشته  و پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان نیز در رشته تربیت بدنی افزایش و میزان سهیمه تربیت بدنی از سهمیه حق التدریسی که در وزارت آموزش و پررورش پیش بینی شده است افزایش یافته و قرار است دوباره افزایش پیدا کند.
 
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۸°