گفتگوی 18:30/ترافیک روان مرزها با وجود حجم بالای زائران

irinn | وب سایت شبکه خبر

نسخه آزمایشی       
14:04 - دوشنبه 29 آبان 1396
صندوق بازنشستگی کشوری: بازنشستگان تا ۳۰ آبان فرصت دارند تا نسبت به حذف یا اضافه بیمه تکمیلی خود اقدام کنند فردا ۳۰ آبان آخرین مهلت شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت رشته های دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی آزمون سراسری ۹۶ است ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­دبیر کنگره سالانه انجمن جراحان ارتوپدی: در حوزه جراحی های ارتوپدی نیازی به اعزام بیماران به خارج از کشور نیست
کد خبر: ۵۳۹۵۷۶
تاریخ انتشار: جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۵
رئیس پلیس راه کشور اعلام کزد: با توجه به اینکه معمولا بازگشت زائران در مدت زمان بسیار کوتاه تری نسبت به رفت آنها انجام می شود، اما با برنامه ریزی های انجام شده، مرزهای ‏ورودی همچنان گنجایش حجم بازگشت را دارد و حجم ترافیک روان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 رضا نفیسی دبیر کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین در خصوص تمهیدات لازم در تسهیل بازگشت ‏زائران در گفتگوی 18:30 گفت: روند بازگشت زائران از چند روز گذشته آغاز شده و از دیشب به بالاترین حد خود رسیده و 80 درصد هم به ناوگان عمومی کشور افزوده شده است که پیش بینی می شود ورود مسافران تا فردا شب ادامه یابد.
  نفیسی افزود: روزانه به طور متوسط 250 هزار نفر زائر وارد کشور می شوند.
 
 وی در پاسخ به اینکه آیا تاکنون مشکل جدی در بازگشت زائران نداشتید؟ گفت: خوشبختانه همه چیز طبق برنامه پیش رفته است و 12 هزار دستگاه اتوبوس در مهران و 130 هزار اتوبوس در چذابه و 1330 دستگاه اتوبوس در منطقه صفر مرزی مستقر است. موکبها نیز تا سه شنبه و چهارشنبه فعال خواهند بود و مشکل خاصی نداریم.
 
دبیر کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین گفت: بزرگترین مشکل ما قبل از اربعین، بحث تامین سوخت و پارکینگ ها بود که پیش بینی شده بود این مسائل قبل از اربعین حل شوند.
 
او ادامه داد: خدمات اتوبوسها از منطقه صفر مرزی به داخل کشور با هزینه هزار تومان طی شده بود، اما اتوبوس هایی که مبلغ بالاتری دریافت کردند، هنگام بازگشت با آنها برخورد خواهد شد.
 
 
سردار محمدحسین حمیدی،  رئیس پلیس راه کشور دیگر میهمان برنامه در گفتگوی تلفنی گفت: با پایان مراسم اربعین، موج ورود کشور به اوج خود رسیده است.
 
او گفت: اکنون در مرز شلمچه، مهران و چذابه جمعیت افزایش یافته است و 100 هزار خودرو در پارکینگ ها هستند و تاکنون نظم ترافیکی خوبی داشته ایم.
 
 روند بازگشت زائران اربعین حسینی به کشور
 
حمیدی ادامه داد: اوج بازگشت ها امشب و فردا خواهد بود و همین شرایط حفظ خواهد شد و امسال برنامه ریزی بهتری داشتیم.
حمیدی افزود: با توجه به اینکه معمولا بازگشت زائران در مدت زمان بسیار کوتاه تری نسبت به رفت آنها انجام می شود، اما با برنامه ریزی های انجام شده، مرزهای ‏ورودی همچنان گنجایش حجم بازگشت را دارد و حجم ترافیک روان است.

وی افزود: روز اربعین در کشور ما سالروز خاصی است چون دو میلیون زائر از کشور خارج می شوند و در مدت کوتاهی به کشور برمی گردند و توصیه ما به رانندگان این است که در شرایط خستگی رانندگی نکنند و در ایستگاه‌های صلواتی استراحت کنند.
 
 شهریار حیدری سخنگوی ستاد مرکزی اربعین در پایانه مرزی ‏مهران دیگر میهمان تلفنی برنامه گفت: در جلسه ستاد اربعین امروز، آخرین بررسی ها صورت گرفت و طی ان مشخص شد مشکل خاصی نیست. همچنین عملکردها در این حوزه بررسی شد و هماهنگی ها کامل بود.
 
 روند بازگشت زائران اربعین حسینی به کشور
 
او ادامه داد: اتحاد و وحدت کاملی بین ستادهای خدمت رسانی ایجاد شده بود، در مورد خدمات اینترنتی هم مشکلی نداشتیم؛ اما در کشور عراق ناهماهنگی هایی وجود داشت اگرچه از سال قبل بهتر بود.
 
حیدری افزود: امکانات بهداشتی در تمام نقاط کامل بود و پایگاههای امدادی هم برای بیش از 200 هزار نفر که به ویروس سرماخوردگی آلوده شده بودند، برپا شده بود.
 
 روند بازگشت زائران اربعین حسینی به کشور
 خانم حمیدی خبرنگار ما نیز از پایانه مرزی چذابه خبر داد: بیش از 400 اتوبوس در مرز چذابه مستقر هستند و بیش از 220 هزار زائر وارد مرز چذابه شده اند.
او گفت: حدود 30 کیلومتر از مرز چذابه نیز یکطرفه شده است و هیچ مشکلی برای زائران در این مرز وجود ندارد.
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۸°