6 امضا میان ایران و آفریقای جنوبی

irinn | وب سایت شبکه خبر

نسخه آزمایشی       
14:01 - دوشنبه 29 آبان 1396
صندوق بازنشستگی کشوری: بازنشستگان تا ۳۰ آبان فرصت دارند تا نسبت به حذف یا اضافه بیمه تکمیلی خود اقدام کنند فردا ۳۰ آبان آخرین مهلت شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت رشته های دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی آزمون سراسری ۹۶ است ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­دبیر کنگره سالانه انجمن جراحان ارتوپدی: در حوزه جراحی های ارتوپدی نیازی به اعزام بیماران به خارج از کشور نیست
کد خبر: ۵۳۹۷۹۶
تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۱
­6 طرح مشترک همکاری علمی و پژوهشی میان مسؤولان ایران و آفریقای جنوبی امضاء شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  این طرح ها با حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و خانم پالدی پاندور  وزیر علوم و فناوری  آفریقای جنوبی به امضا رسید.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پس از امضای این طرح ها گفت: آفریقای جنوبی جزء کشورهایی است که با آن همکاری های نزدیکی در زمینه های مختلف در دست اجراست که این همکاری های هم اکنون در حال گسترش و تعمیق است.
منصور غلامی افزود: به طور کلی در برنامه های وزارت علوم، موضوع پذیرش دانشجو از کشورهای دیگر از برنامه های اصلی و در حال پیگیری است.
وی گفت: همچنین برنامه های ویژه ای در دانشگاه های داخلی با دانشگاه های کشورهای منطقه در حال اجراست و توافق نامه های متعددی در این باره به امضاء رسیده است.
غلامی با اشاره به تأسیس دانشگاه D8  ذیل همکاری های 8کشور در حال توسعه جهان اسلام افزود: این دانشگاه از سال آینده در مقاطع تحصیلات تکمیلی از  سایر کشورها دانشجو پذیرش خواهد کرد.
وی گفت: امیدواریم در راستای دیپلماسی علمی و استفاده از ظرفیت دانشگاه کشور، برنامه های خوبی را در این باره به انجام برسانیم.
همچنین خانم نالدی پاندور وزیر علوم و فناوری آفریقای جنوبی گفت: اقدامات مثبت و ملموسی در خصوص همکاری های علمی میان دو کشور در حال اجراست .
وی اضافه کرد: ما می  توانیم این همکاری ها را افزایش دهیم و هدف من از حضور در ایران و ملاقات با وزیر علوم، تحکیم روابط علمی میان دو کشور است.
خانم پالدی پاندور گفت: معتقدیم که می توان روابط علمی میان دو کشور را به خوبی گسترش داد و در این باره صندوق مشترکی برای اجرای طرح های تحقیقاتی مشترک تأسیس کرده ایم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۸°