اختصاص وام قرض الحسنه به زلزله‌زدگان

irinn | وب سایت شبکه خبر

نسخه آزمایشی       
13:48 - دوشنبه 29 آبان 1396
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سرزده از مناطق زلزله‌زده بازدید و با مردم مصیبت‌زده دیدار کردند رهبر انقلاب در جمع مردم سرپل ذهاب با یکایک هموطنان داغدار و آسیب دیده ابراز همدردی کردند حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: مردم دلاور و پهلوان استان کرمانشاه این حادثه را نیز مغلوب خواهند کرد رهبر انقلاب: اگر تلاش های مسئولان به خصوص مسئولان برخی دستگاه ها نبود مشکلات بیشتری وجود داشت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: بنده به این حد از تلاش ها قانع نیستم باید مسئولان همه بخش ها تلاش ها و مجاهدت های خود را مضاعف کنند رهبر انقلاب: ان شاء الله روزگاری بهتر از قبل در انتظار مردم استان کرمانشاه است رهبر انقلاب از چند روستای زلزله‌زده نیز بازدید کردند رهبر انقلاب: ان‌شاءالله این زلزله فرصتی بشود برای کاهش مشکلات دیرینه روستاهای منطقه‌ کرمانشاه وزیر اقتصاد: پرداخت تسهیلات بانکی به زلزله زدگان کرمانشاه آغاز شده است ثبت ۶۶۳ پس لرزه در استان کرمانشاه "نایلون" و "وسایل گرمایشی" مهم ترین نیاز هموطنان آسیب دیده است شماره حساب ۹۹۹۹۹ جمعیت هلال احمر آماده دریافت کمک های نقدی برای هموطنان زلزله زده هموطنان کمک های نقدی خود را از طریق شماره گیری # ۲ * ۷۲۴ * در اختیار هلال احمر قرار دهند پلیس راهور: محدودیت‌های تردد در سرپل ذهاب،‌ قصرشیرین و ثلاث باباجانی همچنان برقرار است
خبر مهم
کد خبر: ۵۴۰۶۲۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
بانک مرکزی در جلسه‌ای فوق‌العاده مصوب کرد که نظام بانکی نسبت به اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ١٠ میلیون تومانی به هر خانوار آسیب‌دیده در زلزله استان‌های غربی اقدام کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روابط عمومي بانك مركزي به دنبال وقوع زلزله در استان هاي غربي كشور و وارد آمدن خسارات در اين مناطق، كميسيون اعتباري بانك مركزي در جلسه فوق العاده خود اجراي دو اقدام از سوي نظام بانكي را تصويب كرد.

براساس مصوبه اول كميسيون اعتباري، به استناد « قانون تسريع در بازسازي مناطق آسيب ديده در حوادث غيرمترقبه مصوب 19‏/03‏/1392» مقرر شد شبكه بانكي نسبت به امهال تمام تسهيلات اعطايي قبل از وقوع حادثه به افراد آسيب ديده ( اعم از توليدي و غير توليدي، در شهرها و روستاها) به مدت دو سال از تاريخ وقوع حادثه اقدام كند و سود متعلقه ازجانب دولت تامين ‌شود. واحدهاي آسيب ديده مشمول اين مصوبه، با معرفي ستاد حوادث غيرمترقبه به بانك عامل مي توانند از شرايط امهال بهره مند شوند.
 
همچنين در جلسه اين كميسيون مقرر شد نظام بانكي نسبت به اعطاي تسهيلات قرض‌الحسنه 100 ميليون ريالي به هر خانوار آسيب‌ديده از زلزله در استان هاي غربي كشور اقدام كند. اين تسهيلات با معرفي ستاد حوادث غيرمترقبه استان به بانك عامل و با شش‌ماه تنفس و تقسيط چهار ساله پرداخت مي شود. سهميه هر يك از بانكهاي كشور از تسهيلات قرض الحسنه 100 ميليون ريالي متعاقباً اعلام مي شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۸°