تظاهرات ضدآمریکایی ژاپنی ها در اوکیناوا

irinn | وب سایت شبکه خبر

نسخه آزمایشی       
13:51 - دوشنبه 29 آبان 1396
صندوق بازنشستگی کشوری: بازنشستگان تا ۳۰ آبان فرصت دارند تا نسبت به حذف یا اضافه بیمه تکمیلی خود اقدام کنند فردا ۳۰ آبان آخرین مهلت شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت رشته های دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی آزمون سراسری ۹۶ است
کد خبر: ۵۴۰۶۵۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
مردم اوکیناوا با ادامه اعتراض های گسترده ای خود خواستار توقف کمک های دولت ژاپن برای ساخت پایگاه نظامی آمریکا در این منطقه شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

شهروندان این منطقه مخالف انتقال پایگاه نظامی آمریکا از 'فوتنما اوکیناوا' به بخش شمالی این جزیره هستند.
در تظاهرات این هفته، مردم در سطح منطقه از جمله در مقابل محلی که قرار است پایگاه نظامی آمریکا به آن منتقل شود دست نوشته هایی در دست گرفته و برضد این برنامه به دولت های آمریکا و ژاپن اعتراض کردند.
دولت ژاپن با وجود مخالفت مردم سعی دارد از طریق دریا مصالح ساختمانی مورد نیاز برای ساخت این پایگاه را در اختیار کارگرانی قرار دهد که در حال احداث پایگاه جدید آمریکا هستند.
بسیاری از اهالی اوکیناوا ضمن اعتراض به اقدام دولت با قایق های خود مانع حرکت کشتی های حامل مصالح ساختمانی به این پایگاه شدند.
همزمان نهادهای حراست از محیط زیست در ژاپن اعتراض کرده اند که استفاده از مسیرهای دریایی برای ارسال مصالح برای آبزیان مخاطرات زیادی خواهد داشت.
این در شرایطی است که در جریان تظاهرات قبلی مردم اوکیناوا علیه انتقال پایگاه نظامی آمریکایی ها در هفته های گذشته، برای نخستین بار تاکه شی اوناکا فرماندار اوکیناوا نیز حضور یافت.
با نزدیک شدن به زمان تکمیل پایگاه جدید، فرماندار که خود از معترضان اصلی به طرح جابجایی نیروها می باشد، بار دیگر خواستار توقف این برنامه و خروج کامل آمریکایی ها از اوکیناوا شده است.
پایگاه جدید آمریکا به نام هنوکو هنوز در حال ساخت است و فرماندار در جمع معترضان اعلام کرد که زمان گشودن یک جبهه جدید علیه آمریکا و ساخت این پایگاه جدید فرا رسیده است.
در اعتراضات این هفته بخصوص مردم معترض سیاست های شینزو آبه نخست وزیر ژاپن و دولت مرکزی در موافقت با این جابجایی را مورد انتقاد قرار دادند.
تظاهر کنندگان گفته اند که اعتراضات تا زمانی که طرح ساخت و ساز و جابجایی متوقف نشده باشد، ادامه خواهد یافت.
بسیاری از معترضان در ماه های اخیر بارها مبادی ورودی به سمت پایگاه جدید را مسدود کرده و اجازه ساخت و ساز و تکمیل پایگاه را نداده اند.
فرماندار به مردم و معترضان قول داد که هر کاری را با استفاده از هر ابزار لازم انجام خواهد داد تا مانع نقل و انتقال پایگاه نظامی آمریکا شود.
از سال 2014 میلادی که مساله انتقال پایگاه آغازشد مردم بارها در این منطقه دست به اعتراض های گسترده زده و خواستار خروج نظامیان آمریکایی از کل ژاپن شده اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۸°