گفتگوی 18:30/ اشتغال زایی نوین در کشور براساس پتانسیل هر منطقه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
02:40 - چهارشنبه 27 دی 1396
تظاهرات مردم یونان در آتن در اعتراض به سیاست های اقتصادی دولت به درگیری با پلیس انجامید رؤسای جمهور آمریکا و چین درباره مذاکرات دو کره تلفنی گفتگو کردند وزير خارجه آمريکا: تلاش ها براي اعمال فشار بیشتر بر کره شمالي ادامه خواهد يافت تیلرسون: ما اجازه یک کره شمالی مجهز به سلاح‌های هسته ای را نخواهیم داد وزیر خارجه کانادا: حل دیپلماتیک مسئله کره شمالی امکان پذیر و ضروری است وزیر خارجه کره جنوبی: باید تأثیرات تحریم های ضد کره شمالی افزایش یابد وزیر خارجه ژاپن: نباید فشار تحریم‌های ضد کره شمالی را کاهش دهیم کمیسر مسئول امور دیجیتال در اتحادیه اروپا: اخبار جعلی و شایعات در سطح نگران کننده ای در حال انتشار است ماریا گابریل: این اخبار بی اساس، سلامت دموکراسی را هم تهدید می کند سرازیر شدن مواد مذاب از آتشفشان مایون هزاران فیلیپینی را وادار به ترک خانه های خود کرد سازمان جهانی بهداشت درباره شیوع دیفتری در یمن هشدار داد المسيره: یک فروند موشک يمني به فرودگاه جيزان عربستان اصابت کرد نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه تظاهرات اهالی منطقه الدراز را در سالگرد به شهادت رسیدن ۳ جوان بحرینی به شدت سرکوب کردند اعتراضات به سفر پاپ در شيلي به خشونت کشيده شد دو کليسا در جنوب شیلی در اعتراض به سفر پاپ به این کشور به آتش کشيده شد شمار کشته های سقوط يک فروند بالگرد نظامي در کلمبیا به ۱۰ تن رسید
کد خبر: ۵۵۴۴۵۸
تاریخ انتشار: شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۵
برای ایجاد توسعه در کسب و کار و دست یابی به اشتغال پایدار توجه به رسته شغلی هر منطقه و به دنبال آن پرداخت تسهیلات از اولویت بالایی برخوردار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رضا تازیکی مدیر طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار گفت: ما معتقدیم بجای سرمایه گذاری روی سرمایه گذاران جدید بهتر است روی بنگاه های موجود سرمایه گذاری کنیم تا به توسعه پایدار در رسته اشتغال زایی دست یابیم.

او گفت: براساس مطالعات صورت گرفته 80 درصد از اشتغالزایی ها در چند رسته اصلی صورت گرفته که از مزیت بالایی هم برخوردار است.

 گفتگوی 18:30/ اشتغال زایی نوین در کشور براساس پتانسیل هر منطقه

تازیکی گفت: ما با تمرکز بر این رسته های شغلی می توانیم اشتغال زایی پایدار را رقم بزنیم، البته هر استانی رسته منحصر به فرد خود را دارد که البته به خوبی شناسایی شده است.

مدیر طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار افزود: در برخی از استان ها رسته های شغلی شناسایی شد که متاسفانه مغفول مانده بودند این درحالیست که این رسته های شغلی از ظرفیت بالایی برای اشتغال زایی و سودآوری برخوردار بوده اند مثل حوزه پوشاک و یا گردشگری و غیره.

تازیکی گفت: تا پیش از این رویکرد سیاست گزاری در کشور برای اشتغال زایی، پرداخت تسهیلات بود در حالی که در حال حاضر ما براساس رسته اشتغال زایی فراگیر به پیش می رویم تا با انتخاب بهترین رسته شغلی در استان هدف به اشتغال زایی پایدار دست یابیم، لذا در این شرایط پرداخت این تسهیلات به صورت هدفمند صورت می گیرد.

او افزود: در بسته اشتغال فراگیر اولویت پرداخت تسهیلات برای کسانی است که براساس پتانسیل هر استان به دنبال اشتغال هستند. بسته اشتغال فراگیر تازه شروع به پرداخت کرده که قرار است 960 هزار شغل ایجاد شود.

تازیکی گفت: اعتقاد طرح «تکاپو» این است که تسهیلات تنها کمک کننده است اما ایجاد کننده اشتغال نیست، این طرح تاکنون بدون پرداخت تسهیلات توفیقات زیاده داشته زیرا با مشارکت صحیح مردم توانسته به چرخه اقتصادی کشور کمک کند.

او افزود: حوزه آموزش در طرح تکاپو بسیار مهم است زیرا آموزش ها در دانشگاه ها سنخیتی با نیاز بازار ندارد لذا مهارت آموزی در این طرح از اهمیت بالایی برخوردار است.

تازیکی گفت: ما در حال حاضر نزدیک به 22 رسته مختلف مانند پوشاک، مبلمان و غیره را شناسایی کرده ایم این رسته ها با کمترین سرمایه فعال می شوند و می تواند به سودآوری بالایی نیز درست یابد، این رسته ها باید در بحث تکنولوژی ارتقا یابد تا محصولاتی تولید کنند که با نیاز بازار هماهنگ باشد.

او گفت: ما نهادهایی را ایجاد می کنیم تا با ارائه راهکارهایی واحد تولیدی را به سوی صادرات سوق دهند. او افزود: نقص هایی در بهبود شرایط کسب و کار وجود دارد از سوی دیگر تعرفه ها نیز هوشمندانه طراحی نشده اند.

مدیر طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار افزود: ما در مقرارت مشکلات زیادی داریم زیرا بعضا از قوانین تفاسیری احصا می شود که مشکل ساز است وگرنه در عرصه قانون گزاری با کمبود مواد و لایحه مواجه نیستیم. به گفته تازیکی پیش بینی می شود تا در سال آینده نزدیک به یک میلیون شغل ایجاد شود.

غلامرضا کاتب رئیس فراکسیون اشتغال گفت: ما در برنامه ششم تصویب کرده ایم که باید سالانه 960 هزار شغل در کشور ایجاد شود این درحالیست که صرف پرداخت تسهیلات تنها می تواند بین 100 تا 200 هزار شغل ایجاد کند.

 گفتگوی 18:30/ اشتغال زایی نوین در کشور براساس پتانسیل هر منطقه

او افزود: پیش بینی ما برای سال آینده این است که نزدیک به 30 هزار میلیارد تومان تامین سرمایه کنیم تا این تسهیلات به متقاضیان اشتغال پرداخت شود.

کاتب گفت: ما نیازی به قانون جدید نداریم زیرا با قوانین موجود موانع کسب و کار به طور کامل رفع می شود، آنچه حائز اهمیت است همتی برای اجراست، زیرا اگر دولت لایحه دهد ما به سرعت تصویب می کنیم بنابراین منع قانونی نداریم.

او گفت: آنچه تاکنون در برنامه ششم توسعه برای اشتغال زایی مطرح شده اگر اجرایی شود گشایش مطلوبی در زمینه اشتغال زایی در کشور ایجاد می شود.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۹°