مشکلات مردم در ادارات ثبت اسناد و املاک

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
02:46 - چهارشنبه 27 دی 1396
تظاهرات مردم یونان در آتن در اعتراض به سیاست های اقتصادی دولت به درگیری با پلیس انجامید رؤسای جمهور آمریکا و چین درباره مذاکرات دو کره تلفنی گفتگو کردند وزير خارجه آمريکا: تلاش ها براي اعمال فشار بیشتر بر کره شمالي ادامه خواهد يافت تیلرسون: ما اجازه یک کره شمالی مجهز به سلاح‌های هسته ای را نخواهیم داد وزیر خارجه کانادا: حل دیپلماتیک مسئله کره شمالی امکان پذیر و ضروری است وزیر خارجه کره جنوبی: باید تأثیرات تحریم های ضد کره شمالی افزایش یابد وزیر خارجه ژاپن: نباید فشار تحریم‌های ضد کره شمالی را کاهش دهیم کمیسر مسئول امور دیجیتال در اتحادیه اروپا: اخبار جعلی و شایعات در سطح نگران کننده ای در حال انتشار است ماریا گابریل: این اخبار بی اساس، سلامت دموکراسی را هم تهدید می کند سرازیر شدن مواد مذاب از آتشفشان مایون هزاران فیلیپینی را وادار به ترک خانه های خود کرد سازمان جهانی بهداشت درباره شیوع دیفتری در یمن هشدار داد المسيره: یک فروند موشک يمني به فرودگاه جيزان عربستان اصابت کرد نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه تظاهرات اهالی منطقه الدراز را در سالگرد به شهادت رسیدن ۳ جوان بحرینی به شدت سرکوب کردند اعتراضات به سفر پاپ در شيلي به خشونت کشيده شد دو کليسا در جنوب شیلی در اعتراض به سفر پاپ به این کشور به آتش کشيده شد شمار کشته های سقوط يک فروند بالگرد نظامي در کلمبیا به ۱۰ تن رسید
کد خبر: ۵۵۴۷۴۷
تاریخ انتشار: يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۰
تیتر امشب؛
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در تیتر امشب، عملکردها و تغییر و تحولات سازمان ثبت اسناد کشور را تشریح کرد و به مطالبات مردم پاسخ داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور گفت: سازمان ثبت اسناد یک سازمان فراگیر است و مردم با خدمات سازمان مرتبط هستند و به همین جهت دو رویکرد داریم:
یکی تحولگرایی و ایجاد تحولات منطبق با نیازهای مردم ؛ دیگری نظارت و کنترل و پاسخگویی به تقاضاهای مردم که در این حوزه ها موفق بوده ایم.
 سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مرحله تحول است
 او افزود: در این صدسال سنتی بودن سازمان موجبات مشکلات را فراهم کرده بود. در پاسخگویی تاخیر داشت؛ صدها هزار  دفاتر بزرگ جستجوی سوابق دچار مشکل شده بود و دهها میلیون پرونده های ثبتی که دراثر حوادث و گذر زمان دچار از بین رفتن و پوسیدگی می شد که موجب نارضایتی مردم شده بود.
 
سازمان ثبت در سال های اخیر با سیاست گذاری که کرده ایم در حوزه تحول اداری در بین دستگاه های کشوری پیشگام بوده است. بخش زیادی از فرایندها اصلاح شده، سیستم های الکترونیکی و زیرساخت های خوبی ایجاد شده است، بخش عمده ای را انجام  داده ایم اما همچنان در مرحله تحول هستیم.
 
رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور افزود: شکایات دسته بندی شده و در راستای شکایات مردم رویکرد تحول را انجام داده ایم. برخی شکایات درباره تسریع در رائه خدمات بود. در گذشته مردم در چندین مرحله به سازمان ثبت مراجعه می کردند و کارها براساس اوراق بهادار انجام می شد که خوشبختانه در حال حاضر اوراق بهادار حذف شده و همه به امضای الکترونیک تجهیز شده اند.
 
 او افزود: ما وارث عقبه قدیمی و  آشفته هستیم که در حال حاضر نیازمند به روز رسانی سوابق هستیم. مثلا در مورد سند دفترچه ای منگوله دار که امروز در قالب یک برگ شده است معتقدیم این سند تک برگی نیز در مرحله انتقال است و می تواند به یک کارت هوشمند تبدیل شود. در سیستم سنتی و دستی مشکلات فراوانی بود که در سیستم جدید نیازی به سلسله مراتب قبلی نیست.
 
 تویسرکانی گفت: نگاه دستگاه اجرایی به سازمان ثبت فقط نگاه درآمدزایی بوده است و این سازمان ها در طول سال ها مورد بی مهری  دستگاه های اجرایی قرار گرفته است. باید نیازمندی های مردم در این حوزه تامین شود تا بتوانیم خدمات صریح ارائه دهیم.
 
او در ادامه افزود: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مرحله تحول است و با کمبود منابع مواجه است. سعی ما در سازمان ثبت اسناد و املاک این بوده که تمامی بایگانی ها را آرشیو کنیم و از فایل های الکترونیکی استفاده کنیم اما به لحاظ کمبود منابع و عدم تخصیص بودجه مناسب به این سازمان با مشکل مواجه هستیم. 
 
مشروح این گفتگو در  ویدئوی ذیل آمده است:
 
 
برچسب ها: ثبت اسناد ، املاک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۹°