موضع دبیرکل سازمان ملل درباره برجام

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
03:45 - يکشنبه 05 فروردين 1397
در پایان سی و هفتمین اجلاس شورای حقوق بشرسازمان‌ ملل در ژنو ۵ قطعنامه ضد صهیونیستی تصویب شد شورای حقوق بشر در پایان ازجامعه بین‌المللی خواست فروش سلاح به رژیم‌صهیونیستی را متوقف‌ کند آمریکا: شورای حقوق بشر سازمان ملل فاقد اعتبار است آمریکا درپی تصویب ۵ قطعنامه ضد رژیم صهیونیستی در شورای حقوق بشر سازمان ملل تهدید کرد از این شورا خارج می شود هواپیماهای رژیم صهیونیستی اهدافی را در جنوب نوار غزه بمباران کردند هزاران نفر در بسیاری از شهرهای اروپا به ویژه پاریس، در اعتراض به حمله ترکیه به عفرین سوریه تظاهرات کردند
کد خبر: ۵۵۷۵۲۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۵
دبیرکل سازمان ملل متحد با ابراز خرسندی از دومین سال اجرای برنامه جامع اقدام مشترک گفت موضوعات غیر مرتبط با برجام نباید به این توافق لطمه بزند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از ایرنا، استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در نشست خبری روز چهارشنبه بیانیه آنتونیو گوترش درباره برجام را قرائت کرد که در آن آمده است: دبیرکل دومین سالروز اجرای برجام را که در 16 ژانویه بین 1+5، اتحادیه اروپا به علاوه ایران به دست آمد و با قطعنامه 2231 تایید شد، گرامی می دارد.

وی به نقل از دبیرکل ادامه داد برجام دستاورد بزرگ منع گسترش سلاح های هسته ای و دیپلماسی است و به صلح و امنیت منطقه و جهان کمک کرده است.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل افزود دبیرکل یادآور شده است که برجام بهترین راه برای اطمینان از ماهیت صلح آمیز فعالیت هسته ای ایران و تحقق بخشیدن منافع اقتصادی وعده داده شده برای مردم این کشور است.

دوجاریک به نقل از گوترش یادآور شد آژانس بین المللی انرژی اتمی بارها اجرای کامل تعهدات ایران را بر اساس این توافقنامه تایید کرده است.

وی با اشاره به تاکید دبیرکل بر این که نگرانی های مربوط به اجرای برجام باید بر اساس فرایندهای تعریف شده آن، پیگیری شود، اظهار کرد دبیرکل معتقد است موضوعاتی که ارتباط مستقیم با برجام ندارند نباید به حفظ این توافق و دستاوردهای آن لطمه بزنند.

توافق هسته ای موسوم به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) حاصل مذاکراتی دشوار و طولانی بود که بدون احتساب سوابق گفت و گو با سه کشور اروپایی، دستکم از توافق نوامبر 2013 ژنو، به مدت حدود 20 ماه ادامه داشت تا سرانجام در 14 ژوییه 2015 (23 تیر 94) در وین به سرانجام رسید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۹°