گفتگوی 18:30/ گوشت، مرغ و تخم‌مرغ برای شب‌عید گران نمی‌شود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
22:52 - شنبه 28 بهمن 1396
هواشناسی در مناطقی از شمال، شمال شرق، مرکز و دامنه های البرز و زاگرس بارش پراکنده پیش بینی کرد سخنگوی سازمان آتش نشانی از اطفای حریق در ساختمان اداری وزارت نیرو در محدوده میدان ولیعصر خبر داد ملکی: عملیات لکه گیری و ایمن سازی محیط انجام شد با کانال شبکه خبر به روز باشید: irinn_channel@
کد خبر: ۵۶۳۷۰۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۴
مدیرعامل شرکت پشتیبانی دام کشور با تاکید بر اینکه کشور در تامین نیاز شب عید خانوار در زمینه گوشت، مرغ و تخم مرغ با مشکلی روبرو نیست، از ثابت ماندن قیمت‌های این اقلام خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حمید ورناصری مدیرعامل شرکت پشتیبانی دام کشور در گفتگوی 18:30گفت: وزارت جهاد کشاورزی اقدامات اساسی برای تامین نیازهای کشور انجام داده است که بخشی از این مایحتاج را از تولیدکننده داخل و بخش دیگر را با واردات تامین می کنیم.

گفتگوی 18:30/ گوشت، مرغ و تخم مرغ برای شب عید گران نمی شود 
 
او افزود: تاکنون حدود دو تن تخم مرغ وارد شده که در حال توزیع است و این روند همچنان ادامه دارد.

ورناصری گفت: قیمت هر شانه تخم مرغ 12600 تومان تعیین شده است، به این ترتیب ما به وعده ای که به مردم داده بودیم عمل کردیم.
او ادامه داد: در تولید گوشت مرغ، ما یکی از تولیدکنندگان اصلی به شمار می آییم به طوری که سالانه 2 میلیون و صدهزار تن مرغ تولید می کنیم.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی دام کشور افزود: به این ترتیب ما مازاد تولید در کشور داریم و نیازی به واردات نیست، به طوری که حتی برای تامین نیاز شب عید هم برنامه تقسیم نیاز استانی را به هر استان ابلاغ کرده ایم.

او گفت: هم اکنون قیمت هر کیلوگرم مرغ در بازار 5800 تومان و قیمت گوشت گوسفندی تازه 33 هزار تومان است که تا شب عید با همین قیمت عرضه می شود به این ترتیب ما به هیچ وجه افرایش قیمت در زمینه گوشت قرمز، گوشت مرغ و تخم مرغ نداریم.
 
او افزود: گوشت قرمز را نیز بر اساس دو پایه گوشت منجمد وارداتی و گوشت گوسفندی گرم به بازار تزریق می کنیم.
 
گفتگوی 18:30/ گوشت، مرغ و تخم مرغ برای شب عید گران نمی شود 

حسن عباسی معروفان معاون شرکت بازرگانی دولتی ایران دیگر میهمان این برنامه در ادامه گفت: جهت تنظیم بازار لازم است حدود 700 الی یک میلیون تن واردات برنج به کشور داشته باشیم.

 
او افزود: ما 37 کیلوگرم سرانه مصرف برنج در کشور داریم که باید حدود 10 درصد مازاد در انبار نیز ذخیره شود.

عباسی معروفان ادامه داد: میزان تولید برنج کشور و همچنین سطح زیر کشت کشور کاملا مشخص است، اگرچه این میزان تولید طی سالیان متغیر است.
 
او گفت: در حال حاضر 2 میلیون و 300 هزارتن برنج تولید کرده ایم که در برخی از سالها این میزان به کمتر از 2 میلیون تن نیز رسیده است.
 


برچسب ها: گوشت ، مرغ ، تخم مرغ ، برنج
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۰°