گزارش خبرنگاران

پرواز هدهدهای کتاب سال سینمای 95

برگزیدگان ششمین دوره کتاب سال سینمای 95 مشخص شدند.
شنبه ۰۷ اسفند ۹۵ - ۰۸:۱۹

ساخت پانسمان جاذب خون

محققان دانشگاه امیرکبیر با بهره گیری از فناوری نانو در ساخت مواد آلی موفق به تولید نوعی پانسمان جاذب خون شدند.
شنبه ۰۷ اسفند ۹۵ - ۰۷:۲۶

سیراب شدن زمین های کشاورزی دشت مور گچساران با آب سد کوثر

با احداث ایستگاه پمپاژ و لوله کشی بطول 11/7 کیلومتر تا 16 ماه آینده، 15 هزار هکتار از زمین های کشاورزی دشت مور شهرستان گچساران با آب سد کوثر آبیاری خواهد شد. با اجرای این طرح سطح زیر کشت آبی این دشت به 33 هزار هکتار و تولید محصولات 60 درصد افزایش می یابد.
جمعه ۰۶ اسفند ۹۵ - ۱۶:۰۸

کارآفرینی با گیاهان دارویی

خانم یاهو کار آفرین نمونه کشوری در توسعه گیاهان دارویی بعد از بیست سال تحقیق (به گفته خودش) به کاشت داروهای گیاهی در منطقه سردسیر اقدام کرد و این کار را در کنار تجربه گذشته اش برای درمان بیماری های صعب العلاج به خدمت گرفته است.
جمعه ۰۶ اسفند ۹۵ - ۱۶:۰۴

اخراج آوارگان افغان از آلمان

افغانستان ادعای دولت آلمان را درخصوص توافق برای اخراج اجباری آوارگان افغان رد کرد. در حال حاضر بعد از کشور جنگ‌زده سوریه، بیشترین شمار پناهجویان در آلمان از افغانستان هستند. حکومت آلمان در نظر دارد افغان هایی را که تقاضای پناهندگی شان پذیرفته نشده، به کشورشان بازگرداند.
جمعه ۰۶ اسفند ۹۵ - ۱۲:۴۴

باران های اخیر قنات های پاسارگاد را احیا کرد

بارش های اخیر در استان فارس به رغم برخی خسارت ها فواید زیادی از جمله احیای برخی قنات ها را در پی داشت.
جمعه ۰۶ اسفند ۹۵ - ۱۱:۳۳

اعتراض مردم فرانسه به رفتار پلیس

با گذشت یک ماه از تعرض چند پلیس در فرانسه به یک شهروند سیاه پوست، خیابانهای پاریس همچنان شاهد اعتراض مردم به رفتار پلیس است.
جمعه ۰۶ اسفند ۹۵ - ۱۱:۳۰

اعتراضات ضد صهیونیستی در انگلیس

مخالفت سازمانها و نهادهای حقوق بشری در انگلیس با رژیم صهیونیستی گسترش یافته است. مدافعان ضد جنگ و نژاد پرستی، محاکمه سران رژیم اشغاگر قدس را خواستارند.
جمعه ۰۶ اسفند ۹۵ - ۱۰:۰۳

رویدادهای هنری هفته

رونمایی از پوستر بزرگداشت عباس کیارستمی در جشنواره جهانی فیلم فجر تا اعلام انصراف مسعود جعفری از نمایش فیلم " پشت دیوار سکوت " در سازمان ملل در اعتراض به رفتار نژادپرستانه ترامپ، بخشی از رویدادهای فرهنگی و هنری این هفته بودند.
جمعه ۰۶ اسفند ۹۵ - ۰۹:۴۷

آب، باد و خاک

رنج و سختی مردم استان خوزستان و داستان تکراری ریزگرد ها در این خطه مدیران و مسئولین را برای بررسی حضوری به استان کشاند. این آلودگی زیست محیطی علاوه بر خطر افتادن سلامتی مردم و شهروندان، به ازا هر روز تعطیلی در خوزستان 5 میلیارد تومان نیز هزینه پرداخت حقوق آموزش و پرورش است.
پنجشنبه ۰۵ اسفند ۹۵ - ۲۳:۴۱

آزادی فرودگاه موصل از اشغال داعش

نیروهای عراقی در پنجمین روز از عملیات در غرب موصل، فرودگاه بین المللی این شهر را از اشغال داعش آزاد کردند. در عملیات امروز چند منطقه دیگر در اطراف فرودگاه موصل نیز به کنترل نیروهای عراقی در آمد.
پنجشنبه ۰۵ اسفند ۹۵ - ۱۶:۱۹

شازده کوچولو در قاب های مختلف

مترجمان گوناگون تاکنون 15 بار کتاب شازده کوچولو را به فارسی ترجمه کرده اند و قهرمان این داستان مشهور برای مخاطبان تلویزیون هم بسیار آشناست.
پنجشنبه ۰۵ اسفند ۹۵ - ۱۴:۱۴