گزارش خبرنگاران

سمنوپزان نذری

همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه (س)، آیین سنتی «سمنوپزان» در ادامه ویژه‌ برنامه «حدیث اشک» در میدان امام حسین (ع) برگزارشد.
پنجشنبه ۱۲ اسفند ۹۵ - ۱۶:۳۵

اختتامیه کنگره ملی شعرکتاب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، برگزیدگان نخستین کنگره ملی شعر کتاب معرفی شدند. از 1700 اثر فرستاده شده به این کنگره 19 اثر به عنوان آثار برتر معرفی و به صاحبان آنها جوایزی اعطا شد.
پنجشنبه ۱۲ اسفند ۹۵ - ۰۹:۱۵

خدمات جدید اورژانس 115

رئیس اداره ارتباطات اورژانس تهران گفت: حدود 1500 نیروی امدادگر، کارشناس فوریت های پزشکی، پزشک مشاور، پزشک متخصص قلب و کارشناسان پرستاری در 24 ساعت آماده ارئه خدمات فوریت های پزشکی به مردم عزیزمان هستند.
چهارشنبه ۱۱ اسفند ۹۵ - ۱۵:۲۷

نخستین جام باشگاه های کتابخوانی کودکان و نوجوانان

نخستین جام باشگاه های کتابخوانی با ترویج فرهنگ کتابخوانی برگزار شد و سه شهر نیشابور، خرمج و شهر ری از 15 شهر عضو این باشگاه انتخاب شدند. این باشگاه فرهنگی با دو هزار شعبه 22 هزار عضو دارد.
چهارشنبه ۱۱ اسفند ۹۵ - ۱۱:۴۵

کمجان دوباره زنده شد

تالاب کمجان در پی بارش های اخیر در استان فارس دوباره زنده شد. کمجان در نخستین کنوانسیون بین‌المللی تالاب ها در رامسر ثبت شد. این تالاب در مسیر پرندگان مهاجر قرار دارد.
چهارشنبه ۱۱ اسفند ۹۵ - ۱۱:۱۷

آذربایجان اشتباهش را اصلاح کرد؛ ورزش زورخانه متعلق به ایران است

جمهوری آذربایجان که در تارنمای رسمی بازی های کشورهای اسلامی که اردیبهشت 96 در باکو برگزار می شود، اقدام به مصادره ورزش باستانی زورخانه ای کرده بود، با پیگیری مسئولان فدراسیون های بین المللی و ملی ورزشهای زورخانه ای ایران اشتباه خود را اصلاح و منشاء این ورزش را ایران اعلام کرد.
چهارشنبه ۱۱ اسفند ۹۵ - ۱۰:۵۱

همکاری های ایران و سوئیس در حوزه های علمی و فناوری

ایران و اتریش چند قرارداد و تفاهم نامه همکاری در حوزه های علمی و فناوری امضا کردند.
چهارشنبه ۱۱ اسفند ۹۵ - ۰۸:۱۵

کاروانهای «راهیان نور» به راه افتادند

حرکت رسمی کاروانهای راهیان نور به مناطق عملیلتی آغاز شد. پیش بینی می شود امسال بیش از 7 میلیون تن از این مناطق بازدید کنند. به گفته ی مسئولین تمهیدات ویژه ای برای زائرانی که بصورت خانوادگی و با خودروهای شخصی به این مناطق سفر می کنند در نظر گرفته شده است.
سه‌شنبه ۱۰ اسفند ۹۵ - ۱۰:۲۱

هنرنمایی 50 بانوی خوشنویس با خطبه فدکیه

با هنرنمایی پنجاه بانوی خوشنویس فوق ممتاز شهر تهران، خطبه فدکیه در فرهنگسرای مهر کتابت می‌شود.
دوشنبه ۰۹ اسفند ۹۵ - ۲۱:۵۲

برپایی نمایشگاه فرش در موزه ملی

نمایشگاه تخصصی فرش دستباف، تابلوفرش و دست بافته های روستایی و عشایری ایران در موزه فرش ایران تا روز جمعه 13 اسفند از ساعت 15 تا 21 برپاست.
دوشنبه ۰۹ اسفند ۹۵ - ۲۱:۲۷

انتخاب بازی رایانه ای مناسب برای کودکان

بازی‌های رایانه‌ای دارای مزایا و معایبی هستند. آگاهی خانواده‌ها از این موضوع می‌تواند به استفاده از این ابزار برای تربیت صحیح فرزندان کمک کند.
دوشنبه ۰۹ اسفند ۹۵ - ۱۷:۳۷

همایش روز جهانی بیماران نادر

هشتمین همایش روز جهانی بیماران نادر همزمان با 94 کشور جهان ، در تهران برگزار شد. عضو اتحادیه بیماران نادر اتحادیه اروپا و آسیا و همچنین عضو کمیته بیماران نادر سازمان ملل گفت: 20 انجمن در کشورمان 150 هزار نفر را که به بیماری نادر مبتلایند تحت پوشش دارند.
دوشنبه ۰۹ اسفند ۹۵ - ۱۵:۴۸