۱۳۹۵ جمعه ۱ بهمن | 2017 - 01 - 20
واژه را وارد کنید. بگرد
زمان انتشار خبر: چهار شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۸

تیتر امشب/ افزایش وام مسکن به معنای افزایش قیمت آن نیست

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: افزایش ده میلیون تومانی وام مسکن فقط برای تکمیل آورده ی متقاضیان است و در قیمت آن تاثیری ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نریمان معاون وزیر و مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید در برنامه تیتر امشب درباره تسهیلات مسکن مهر گفت: به دنبال پیگیری های مستمر آخوندی وزیرراه و شهرسازی در رابطه با افزایش سقف اعتباری مسکن مهر بویژه در پردیس، خوشبختانه شورای پول و اعتبار سقف وام را تا 40 میلیون تومان افزایش داد. وی با تاکید بر اینکه این عدد صرفا به آورده متقاضی کمک می کند و عملا برای طرح های نیمه تمام در نظر گرفته شده است، گفت: این وام و تسهیلات فقط برای مسکن مهر در نظر گرفته شده است.

نریمان معاون وزیر

نریمان افزود: یکی از الزامات مهم، افزایش سقف وام بود که به متقاضی مسکن مهر کمک کند تا آورده خود را بیشتر کند. با این کار مساله راحت تر حل می شود و واحد ها زودتر تکمیل می شود ضمن اینکه باید در این رابطه دستگاههای متولی مسکن مهر از جمله وزارت نیرو و وزارت نفت هم بسیج شوند که خوشبختانه تعامل مناسبی بین این وزارتخانه ها و وزارت راه و شهرسازی برقرار شده است. اعتباراتی هم به این دستگاه های اجرایی اختصاص داده شده که در طرح های زیربنایی و روبنایی هزینه کنند. 

وی افزود: نکته مهم این است که همه این ها کافی نیست، متقاضیان مسکن مهر باید به تعهدات خود عمل کنند در غیر این صورت پروژه دچار مشکل می شود. نریمان گفت: قرار است با زمین 99 ساله، آورده مردم و تسهیلات بانکی این پروژه تکمیل شود.

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: این وام اختصاص به پردیس ندارد بلکه شیوه نامه ای است برای همه مسکن های مهری که دچار مشکل هستند که عمدتا شامل حال پروژه پردیس می شود.

وی افزود: متقاضیان مسکن مهر باید مقداری را خودشان آورده و آورده خود را تکمیل کنند و بخشی هم از طریق بانک تامین می شود. زیرا برخی از متقاضیان تنها 5 میلیون تومان آورده اند. با توجه به تکمیل 80 درصدی پروژه مسکن مهر، متقاضیان نیز باید آورده خود را تا 80 درصد تکمیل کنند، به نظر می رسد برخی از متقاضیان فراموش کرده اند که در این زمین ها سهمی دارند لذا این دسته از متقاضیان باید آورده خود را تکمیل کنند و اگر آورده خود را تکمیل نکنند، پروژه عقب می افتد و در صورت ادامه این روند مشکلاتی را برای بقیه متقاضیان ایجاد می کنند. به نظر می رسد با این اقدام دولت این مشکل متقاضیان حل و فصل می شود.

وی در پاسخ به سوال یکی از متقاضی مسکن مهر گفت: این متقاضی باید خرداد 92 واحد مسکن مهر خود را تحویل می گرفت که این امر محقق نشد، دولت قبل در جای نامناسبی اقدام به ساخت مسکن کرده بود که البته نتوانست به تعهدات خود عمل کند، در برخی از پروژه ها مسکن های مهر بدون فوندانسیون ساخته شده است که به لحاظ معماری و ایمنی مشکل دارد.

وی در ادامه افزود: پردیس را با پیشرفت حدود 35 درصد تحویل گرفتیم که بعد از سه سال به پیشرفت بیش از 80 درصد رسیده است.

نریمان همچنین گفت: تاخیر در دریافت سند 5 برگی موضوع جدیدی است که باید پیگیری شود تا ببینیم مشکل کار کجاست؟ برخی از پروژه ها که آماده شده است هم به تنهایی قابل سکونت نیستند و بهتر است متقاضیان با هم جمع شوند و نسبت به سکونت خود اقدام کنند.

وی افزود: متقاضیان باید ابتدا سکونت کنند و سپس از خدماتی مانند گاز و غیره بهره مند شوند، طبیعی است که این امر به نفع ساکنین است، ما افراد را به هم معرفی می کنیم تا ساکنان همدیگر را شناسایی کند و با هم تعامل کنند، زیرا نگهداری این واحد ها هزینه بر است، حضور این افراد در مسکن ها و برج ها امنیت ساکنین را تضمین می کند.

او گفت: در مصوبه شورای پول و اعتبار آمده که شیوه پرداخت 10 میلیون اضافه بر واحدهای مسکن مهر را بانک عامل اعلام می کند، خواهش من این است که متقاضیان از این فرصت طلایی استفاده کنند و آورده خود را افزایش دهند، ما با افزایش، میزان وام قیمت مسکن را افزایش نداده ایم بلکه هدفمان کمک به متقاضیان بوده تا میزان آورده خود را افزایش دهند.

او افزود: ما حدودا 19 شهر جدید را مدیریت می کنیم و تقریبا تا پایان سال 15 شهر جدید را تحویل متقاضیان می دهیم و مابقی را تا پایان کار دولت یازدهم تحویل می دهیم.

او گفت: پیشرفت فیزیکی ما در کل کشور تا 93 درصد بود، تقریبا همه جا میزان آورده متقاضیان کمتر از 93 درصد از تکمیل مساکین مهر است که باید فکری برای آن شود و این تصمیم شورای پول و اعتبار با هدف کمک به متقاضیان بوده تا میزان آورده مالی متقاضیان افزایش یابد.

نریمان افزود: ما فقط 3 مرحله افزایش آورده داشتیم که دو مرحله آن مربوط به افزایش ناگهانی قیمت ارز بوده است که آن هم مربوط به دولت قبل بوده و در مرحله اخیر، بخشنامه ای دادیم که به تعدیل قیمت اشاره دارد. ما در مسکن مهر اعتبار دولتی برای ساخت نداریم بلکه همه مراحل ساخت بر روی دوش متقاضیان و وام بانکی است. در زمینه زیبا سازی هم می توانیم از منابع دولتی استفاده کنیم اما در ساخت این مسکن ها دولت کمکی به ما نمی کند.

او گفت: ما در تلاشیم تا زیرساخت ها را برای مسکن های مهر آماده کنیم، در فاز 11 آب، برق و گاز را وصل کرده ایم البته انجام این کار واقعا دشوار است و آقای نوبخت نیز قول هایی داده تا این زیرساخت ها به سرعت تکمیل شوند.

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید افزود: ما دو کلید ساختمانی و اصلی داریم که در یک مقطع زمانی مجبور شدیم کله کلیدهایی که به متقاضیان داده بودیم را پس بگیریم زیرا کلیدهای تحویلی، کلیدهای اصلی نبودند.
ایرج رهبر

ایرج رهبر عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان هم در ارتباط تلفنی گفت: با تعامل صورت گرفته مسکن مهر پردیس با 80 هزار واحد در سال 91 آخرین قرار داد دولت قبل بود. وی افزود: در پردیس شرایط کاری متفاوت و سخت تر بود و هزینه های بلند مرتبه آن بیشتر بود.

عضور هیئت مدیره انجمن انبوه سازان گفت: تامین هزینه ها از دو منبع آورنده متقاضی و بانک مسکن است و قرارداد های با زمین اجاره ای 99 ساله، یعنی از آورده متقاضی نباید برای آماده سازی زمین استفاده کرد.

شهریاری نماینده مجلس

کمال الدین شهریاری نماینده مجلس نیز در ارتباط تلفنی گفت: در کمیسیون تلفیق ماده 73 بند دال آمده است، بانک مسکن موظف شد برای تامین منابع اقدام کند. در مورد تاسیسات زیر بنایی و زیر ساخت ها، هیچ تصویر روشنی وجود ندارد.

او افزود: برای تامین آب، برق و گاز مسکن مهر، به 7000 میلیارد تومان نیاز داریم.

دانلود

 

نظرات کاربران

نظر شما

لطفا نام را وارد کنید
لطفا ایمیل را درست وارد کنید
لطفا نظر را وارد کنید
لطفا عبارت را وارد کنید cap
• عبارات توهین آمیز منتشر نخواهد شد.
• از نوشتن نظرات با حروف لاتین خودداری شود.

اخبار ۲۰، جمعه ۱ بهمن ۹۵

سیاست شوم آمریکا برای جنگ افروزی

حمله راکتی به یک پاسگاه پلیس در استانبول

اخبار مشروح ۱۹، یکم بهمن ۹۵

تظاهرات ضد ترامپ در آستانه برگزاری مراسم تحلیف

هوای لندن در وضع خطرناک قرار گرفت

دو کشته در انفجار تروریستی بلخ افغانستان

قلم دوربین/ آتش فراق

سرمای شدید اروپا و تهدید جان ۲۳ هزار کودک آواره

تاکید وزیر خارجه سوئیس بر حفظ برجام

حمله انتحاری داعش به سربازان ترکیه در الباب سوریه

رقابت های بین المللی کشتی

ابراز تعجب گزارشگر ویژه سازمان ملل از میزان فقر در عربستان

اخبار مشروح ۱۶ جمعه ۱ دی ۹۵

جدال با کوه آهن و آتش ادامه دارد

دومای دولتی روسیه طرح ترک استریم را تصویب کرد

تهدید جنگ تجاری ترامپ علیه چین فقط لفاظی است

روابط ترکیه و آمریکا در زمان ترامپ بهبود خواهد یافت

داعش خط آهن سوریه را در ترکیه فروخت

اسد: تنها مرجع تصمیم گیری ماندن یا رفتن من صندوق رای است

مراسم روز ملى هواى پاک در شمال شرق تهران

بازداشت ۴۰۰ عضو گروههای تروریستی در تاجیکستان

ابتکار: توسعه مترو و حمل و نقل عمومی در اولویت است

تاسیس منطقه آزاد تجاری ایران و ارمنستان

گسترش روابط مالی و بانکی بین المللی ایران

بازداشت هکر روس در فرودگاه بارسلون

آقای ترامپ! ما روابط ویژه با آمریکا نمی خواهیم

جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به یاد شهدا

پوشک هوشمند ساخته شد

۲۹ مصدوم حادثه پلاسکو ترخیص شدند

داعش بخشی از آمفی‌تئاتر باستانی پالمیرا را تخریب کرد

هلاکت ۴ داعشی در افغانستان

بزرگترین قاچاقچی دنیا به آمریکا تحویل می شود

اخبار مشروح ۱۳ جمعه ۱ بهمن ۹۵

شورای امنیت حمله تروریستی در مالی را محکوم کرد

لاوروف: مذاکرات آستانه زمینه ساز مذاکرات ژنو

زلزله ۶.۷ ریشتری جزایر سلیمان را لرزاند

بزن بزن زنان در مجلس ترکیه

نتیجه هفت تیر کشی در آمریکا

پیام‌های تسلیت مقام‌های خارجی در پی وقوع حادثه پلاسکو

سیلی که با خود طلا آورد

پیام تسلیت رئیس جمهور تاجیکستان در پی حادثه ساختمان پلاسکو

اوباما و کاخ سیاه

در دور همی، موبایل خاموش

آخرین خبرها از حادثه پلاسکو

بازگشت رونق نسبی به بازار بورس

اظهارات جالب جورج سوروس علیه ترامپ

بازدید حضوری وزیر کشور از ساختمان تخریب شده پلاسکو

بسته تشویقی بازسازی بافت های فرسوده

خسارت ۱۵۰۰میلیار تومانی حادثه پلاسکو

ترخیص ۷۹ مصدوم حادثه پلاسکو/ فقط ۵ مصدوم در بیمارستان هستند

به آب اندازی کشتی چند منظوره

کارنامه اوباما

اخبار مشروح ۹ جمعه ۱ بهمن ۹۵

باران در جنوب شرقی کشور

شهادت یکی از آتش نشانان در بیمارستان

فوران آتشفشان کولیما

زیر گرفتن مردم با خودرو در استرالیا

روز جهانی یادآوری نسل کشی

هم اندیشی سبک زندگی

رئیس مجلس شهادت آتش نشانان را تسلیت گفت

۵۶۰ واحد صنفی ساختمان پلاسکو از بین رفت

پایین ترین ارتکاب جرم در ژاپن ثبت شد

زلزله و برف در ایتالیا

یادآوری نسل کشی

جشنواره بین المللی اقوام در کرمانشاه

سامانه مسیر یابی مورچه ها

آغاز جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر