۱۳۹۵ جمعه ۱ بهمن | 2017 - 01 - 20
واژه را وارد کنید. بگرد
زمان انتشار خبر: پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۴

گله تاج از تصمیمات عجولانه در فوتبال

رئیس فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران با گله از برخی تصمیمات عجولانه گفت: با تدیبر و سکوت واکنش مناسبی نسبت به اتفاقات نشان دادیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از سایت رسمی فدراسیون، مهدی تاج گفت: زمانی که مطلبی یا اتفاقی رخ می دهد، باید دو طرفه آن را بررسی کرد بر همین اساس از  طاهری  خواستم تا به آکادمی بیاید و درباره اتفاقات پیش آمده به بحث و بررسی بپردازیم و ببینیم پرسپولیس چرا چنین کاری کرده و ملی پوشان را چرا برگشت دادند. طاهری امروز حرف هایش را زد. قبل از آن نمی‌شد موضعی نسبت به اتفاقاتی که رخ داده بود،  گرفت. دو موضوعی که خیلی من را ناراحت کرده اول اینکه طبق ماده 20 آئین نامه اخلاق و ماده 72  آیین نامه انضباطی ایران و 49 و 53 آیین نامه انضباطی فیفا اظهاراتی که در رسانه ها بیان می‌شود، مسئولیتش به عهده آن فرد نیست.

وی افزود: طاهری می‌توانست به صورت مکتوب صحبت‌هایش را به ما بگوید و هر اعتراضی که باشگاه پرسپولیس داشت به ما اعلام کند. نه اینکه مصاحبه کنند و بگویند با سوریه جنگ‌زده مساوی کرده‌ایم و یا در فلان کشور اردو زده‌ایم. این مسائل از حیطه اختیار سرمربی پرسپولیس خارج است. من این موارد را دانه به دانه به سرپرست باشگاه پرسپولیس گفتم. حتما شما تصدیق می‌کنید چرا فدراسیون فوتبال تا کنون سکوت کرده است.

تاج گفت: می‌خواستیم حرف‌های طرفین را بشنویم و موارد را به صورت مستند و قانونی به طاهری بیان کنیم. از طرف دیگر می‌گویند اگر اعتراضی هست، به صورت مکتوب ارائه شود.  متاسفانه برخی می گویند اردوی بدون مسابقه چه اهمیتی دارد اما ما هنوز هم پیگیر بازی با مراکش هستیم و از نظر من هنوز این بازی قابل انجام است و به دنبال برگزاری این مسابقه هستیم. بازیکن هم به اندازه کافی داریم که یک تیم باشند. بخش دیگر مسائل مربوط به این است که باشگاه پرسپولیس اعلام کرده بود اتفاقات عجیبی می‌افتد و نتایج تیم ملی متوجه کی‌روش است. ما هم بازیکنان پرسپولیس را برگرداندیم تا آسیب نبینند و نتایج احتمالی پرسپولیس متوجه خودشان باشند. امروز به مدیرعامل پرسپولیس گفتم باید ببینیم این مشکلی که به وجود آمده از کجا شروع شده است. فدراسیون فوتبال در زمینه تیم ملی و پرسپولیس موضعی نگرفت و اگر به طاهری حرف‌های امروز را نمی‌زدیم و مصاحبه می‌کردیم خلاف مدیریت بود. اگر قرار بود ما هم صحبت کنیم کارمان مثل پرسپولیس  می‌شد. طاهری هم از اتفاقات به وجود آمده ناراحت بود.

وی افزود: ما حرف‌هایمان را زدیم و فدراسیون به صورت جدی با این مسئله برخورد می‌کند. یک بار برای همیشه باید این مسئله را حل کنیم. اینکه هر اردویی بگذاریم و این انتقادات مطرح شود، منطقی نیست. از زمان حضور کفاشیان این مسائل وجود داشته و هنوز هم ادامه دارد. وقتی برای یک اردوی 5 روزه این مسائل مطرح می‌شود ما نگران زمانی هستیم که قرار است مسابقات آغاز شود. ما سکوت کردیم تا به فکر راه حلی باشیم که این مشکلات را حل کنیم. در اسفند ماه که اردوهای آماده‌سازی نزدیک به دیدارهای تیم ملی در مقدماتی جام جهانی برگزار خواهد شد و تیم پرسپولیس و سایر تیم‌های آسیایی که مسابقات‌شان در جام باشگاههای آسیا شروع می‌شود، شرایط بسیار حسا‌س‌تر  خواهد بود و باید از هم اکنون این مسئله را حل کنیم تا در کوران مسابقات با این مشکل روبرو نشویم چرا که آن وقت نمی‌توانیم راه حلی برای این مسئله پیدا کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: اگر ما سکوت کردیم برای این بود که بینیم باید چه کاری انجام دهیم تا این مشکل را حل کنیم. در اصل ما تدبیر کردیم و سریعا واکنش نشان ندادیم که بازیکنان را نفرستید، فلان کار را نکنید و کار دیگری انجام دهید. تا وقتی که تقویم مسابقات لیگ قهرمانان به نفع تیم‌های شرق آسیا باشد، تیم‌هایی که در غرب آسیا حضور دارند با این مشکل روبرو هستند. این مشکل را قطر، امارات، عمان و... هم دارند. ما 4 نماینده در آُسیا داریم. اکثر بازیکنان ملی‌پوش در کشورهای مختلف عضو تیم‌هایی هستند که نماینده کشورشان در مسابقات آسیایی هستند. این مشکل 4 سال قبل برای سپاهان، استقلال و ... وجود داشت. باید یک بار برای همیشه این مسئله را حل کنیم و بر اساس برنامه‌ریزی و راهکارهایی که مشخص می‌کنیم، حرکت کنیم. ما برنامه خود را اعلام کردیم و در جلسه‌ای که با مربیان و مدیران برگزار خواهیم کرد از آنها می‌خواهیم اگر برنامه بهتری دارند،  به ما ارائه کنند و ما هم برنامه خود را بر اساس آن تغییر دهیم.

وی افزود: در سه چهار سال گذشته هم با چنین مشکلی مواجه بودیم که همزمان با اردوهای تیم ملی استقلال و سپاهان که بازیکنان ملی‌پوش زیادی داشتند درگیر بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا بودند و بازی‌های 120 دقیقه‌ای هم انجام دادند. استقلال آن زمان بازی‌هایش را واگذار کرد و سپاهان هم پس از استقلال نتایجش را واگذار می‌کرد. ما باید به فکر چنین مسائلی هم باشیم تا مشکلات حل شود و اگر اکنون این مشکل را برجسته نکنیم تا آن به صورت ریشه‌ای حل نشود دچار مشکل خواهیم شد. یک بار برای همیشه کشور باید در این خصوص متحد شود تا مشکلات را حل کرده و طبقه‌بندی کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: سازمان لیگ برنامه داده است و ما از همه باشگاه‌ها و مدیرانشان می‌خواهیم طبق این برنامه عمل کنند. به زودی هم با مدیران جلسه‌ای خواهیم گذاشت تا در این خصوص با آنها صحبت کنیم. از سازمان لیگ هم خواستم از باشگاه‌ها پیشنهادهای آنها را در خصوص برنامه لیگ بگیرد که ما پاسخ گرفتیم یک بار این کار انجام شده است. دوباره نظر باشگاه‌ها در این خصوص می پرسیم. ضمن اینکه باید باشگاه‌ها در نظر بگیرند که ما مسابقات مقدماتی جام جهانی، لیگ قهرمانان آسیا، لیگ و بازی‌های حذفی را هم پیش رو داریم و بهترین پیشنهاد خود را ارائه کنند هرچند به  دلیل همین فشردگی بازی‌های جام حذفی را زودتر برگزار کردیم و فقط بازی نهایی مانده که پس از پایان لیگ برگزار می‌شود تا برنامه‌ بازی‌هایمان سبک‌تر شود.

وی افزود:  علیرضا منصوریان به ما گفت که بهتر بود بازی‌ها هر 5 روز برگزار می‌شد اما به او گفتیم که در بهمن ماه تنها 4 تیم حاضر در لیگ قهرمانان آسیا به میدان می‌روند و بقیه تیم‌ها بازی نداشتند و من از وی تشکر می کنم  که نظر خود را در جلسه ما اعلام کرد. ما برنامه‌ریزی‌ مسابقات را براساس لیگ و آسیا پیش می‌بریم. باید طبق شرایط جلو برویم،. هر مدیری می‌تواند براساس مطالب خودش پیشنهادات را بدهد و ما آن را بررسی خواهیم کرد. خودمان اهل برنامه هستیم و پیشنهادی برسد که مورد قبول باشد می‌پذیریم.

رئیس فدراسیون درباره اینکه چرا جلسه میان کارلوس کی‌روش و سرمربیان تیم‌های لیگ برتری برگزار نمی‌شود، گفت: پیشنهاد خوبی است و شاید به زودی این کار را انجام دهیم، شاید در این جلسه برنامه مسابقات را اعلام کنیم و هر کسی پیشنهادی بدهد اما مطمئنا تغییر ماهوی صورت نمی‌گیرد.

تاج در مورد اینکه بهتر نبود با سرمربی‌های باشگاه‌ها جلسه برگزار می‌شد، افزود: این حرف درستی است. اگر همه مربیان را جمع می‌کردیم خوب بود اما شک ندارم که باز هم همین برنامه تائید می‌شد. شاید یک اظهار نظر جدیدی مطرح می‌شد و ما کل بازی‌ها را به هم می‌زدیم و یکی دو روز بازی‌ها تغییر می‌کرد اما تغییر کلی نمی‌شد و تغییر جدی رخ نمی‌داد.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: برنامه فدراسیون و سازمان لیگ به باشگاه‌ها اعلام شد. همه باشگاه‌ها برای ما یکی هستند و فدراسیون نگاه پدرانه به آنها دارد. ما نگاهی که به تیم ملی داریم به پرسپولیس و سایر باشگاه‌ها هم داریم. پرسپولیس، ذوب‌آهن، استقلال خوزستان و استقلال به عنوان نماینده ایران و تیم ملی در آسیا حاضر می‌شوند اما اگر بخواهیم اولویتی مشخص کنیم اولویت با تیم ملی است. همانطور که طاهری هم اولویت را با تیم ملی می‌داند. ما از روز گذشته تا الان سکوت کردیم تا ببینیم شرایط چطور می‌شود.

وی افزود: ما از دیروز تا به حال سکوت کردیم تا ببینیم شرایط چطور می‌شود آنوقت تیتر می‌زنند فدراسیون سکوت و مسائلی را مطرح می‌کنند. چه شده که فدراسیون سکوت می‌کند و دانم از این موضوعات حرف می‌زند. آنوقت تاسف هم می‌خورند می‌گویند چرا سکوت کرده است. کدام آدم عاقلی قبل از شنیدن صحبت‌های مسئولان باشگاه و جویا شدن دلیل انتقاد آنها اقدام به اظهار نظر می‌کند. به ما گفتند هواداران فلان باشگاه اقداماتی انجام داده که برخی نهادها به ما کمک کردند تا این مشکلات حل شود. متاسفانه نحوه برخورد در فوتبال عجولانه شده و آنوقت ما هم که صبر می‌کنیم می‌گویند چرا سکوت می‌کنید.

تاج گفت: باشگاه پرسپولیس اعلام کرده که باید پس از بازگشت تیم ملی 3 روز بعد بازی سنگینی برگزار کند ما گفتیم این بار بازیکنان‌شان بیایند تا این مشکل را حل کنیم اما این مسائل برای همه تیم‌هاست. مثلا استقلال در مقطعی از فصل طی 12 روز 3 بازی حساس در پیش دارد و تیم ملی درخرداد ماه 3 مسابقه سنگین در راستای رسیدن به جام جهانی دارد. ما باید از حالا شرایط را برای آن زمان فراهم کنیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا مشکلات میان کی‌روش و برانکو به ضرر بازیکنان پرسپولیس خواهد بود، افزود: این موضوع حل خواهد شد. کی‌روش آدم بزرگواری است و بازیکنان را مانند بچه‌های خودش می‌داند. پرسپولیسی‌ها گفته‌اند که از حضور بازیکنانشان در این اردو ضرر خواهند کرد و به این خاطر سرمربی تیم ملی بازیکنان را در اختیار پرسپولیس قرار داد.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این موضوع که بازگشت ملی‌پوشان پرسپولیس به این دلیل است که سرمربی تیم ملی با انتقادها کنار آمده است، گفت: خیر او بازیکنان را تحویل داده تا در اختیار باشگاه خود قرار بگیرند. می‌گویند تیم شکست بخورد به خاطر تیم ملی است، کی‌روش هم به خاطر رفتارهایی که می‌شود تصمیم گرفت که بازیکنان را بازگرداند. به طاهری گفتم اگر همه حرف‌هایی که در این مورد مطرح شده صرفا در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال تحویل می‌دادید هیچ ایرادی نداشت و موظف بودیم به نامه جواب دهیم. هر فردی به برنامه لیگ اعتراض دارد بگوید تا برنامه‌ریزی بهتری صورت بگیرد. در جلسه‌ای از همه مربیان دعوت می‌کنیم که شرکت کرده و نظرات خود را بدهند. برنامه از طرف سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال به باشگاه‌ها داده شده است. وقتی مدیرعامل باشگاهی برنامه‌ای را قبول می‌کند معنی‌اش این است که آن برنامه را قبول کرده و اعتراض از سوی سرمربی باشگاه دیگر معنایی ندارد.

دانلود

نظرات کاربران

نظر شما

لطفا نام را وارد کنید
لطفا ایمیل را درست وارد کنید
لطفا نظر را وارد کنید
لطفا عبارت را وارد کنید cap
• عبارات توهین آمیز منتشر نخواهد شد.
• از نوشتن نظرات با حروف لاتین خودداری شود.

خسارت ۱۵۰۰میلیار تومانی حادثه پلاسکو

به آب اندازی کشتی چند منظوره

کارنامه اوباما

اخبار مشروح ۹ جمعه ۱ بهمن ۹۵

باران در جنوب شرقی کشور

فوران آتشفشان کولیما

زیر گرفتن مردم با خودرو در استرالیا

روز جهانی یادآوری نسل کشی

هم اندیشی سبک زندگی

۵۶۰ واحد صنفی ساختمان پلاسکو از بین رفت

پایین ترین ارتکاب جرم در ژاپن ثبت شد

یادآوری نسل کشی

جشنواره بین المللی اقوام در کرمانشاه

سامانه مسیر یابی مورچه ها

آغاز جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

تظاهرات ‏و گردهمایی های ‏اعتراضی گسترده ضد ترامپ

آسیب به ۴۰۰ واحد تجاری پلاسکو

بررسی روند مدیریت بحران در حادثه پلاسکو

ماموریت لاریجانی به ۳ کمیسیون مجلس برای بررسی حادثه پلاسکو

اسامی سینماهای میزبان جشنواره فیلم فجر

آتش نشانی: بارها درباره ناامنی ساختمان پلاسکو هشدار داده شده بود

جلسه ستاد بحران برای بررسی حادثه پلاسکو

ممنوع شدن استفاده از تلفن همراه در مدارس عامل بهبود نمرات دانش آموزان

اخبار مشروح ۱۶ پنجشنبه ۳۰ دیماه

انفجاربمب در ایالت چاتیسگار هند

عکس/ ساختمان ۵۰ ساله در آتش سوخت و فروریخت

چمران: سه نفر زیر آوار زنده اند

زمینه چینی ناتو برای متهم کردن روسیه در انتخابات آتی اروپا

بشار اسد: امیدواریم گروه های مسلح مخالف هم به دنبال صلح باشند

ظریف: چرا رسانه های جهانی کودکان غرق شده میانماری را نمی بینند؟

همایش صیانت از روحانیت

داعش ۱۲ نفر را در تدمر سوریه اعدام کرد

رونمایی از خودروهای برقی

روبات ها در سینما

(تصاویر) جستجو میان آوارهای پلاسکو

اسد: هدف از گفتگوهای آستانه برقراری آتش بس است

وزیر کشور سفر به لرستان را نیمه تمام گذاشت

امضای دو سند همکاری هسته ای میان ایران و روسیه

اخبار مشروح ۱۳ پنجشنبه ۳۰ دیماه

وزیر بهداشت: مراکز درمانی آماده پذیرش مصدومان پلاسکو

جهانگیری: همه امکانات دولت برای آواربرداری پلاسکو آماده است

دستور روحانی درباره حادثه ساختمان پلاسکو

آخرین خبرها از حادثه ساختمان پلاسکو

افزایش مبادلات تجاری ایران و عمان

جدال برترین ها در قویترین مردان

ذخیره سازی مرکبات شب عید

انفجار بمب درمسجد شیعیان هرات افغانستان

افزایش صید ماهیان پرورشی در گلستان

پلاسکو فرو ریخت

قرآن و سنت پاسخگوی مسائل علوم انسانی است

محدودیت های ترافیکی در اطراف ساختمان پلاسکو

سقوط بهمن در ایتالیا با ۳۰ کشته

فیلم ریزش ساختمان پلاسکو

سخنگوی اورژانس: سیم کشی های نا امن علت آتش

عکس خبری / پلاسکو فرو ریخت

تشدید بحران کودکان آواره در اروپا